Kripto Para

Ethereum filmi geliyor! 2 milyonluk ETH toplandı

  Kripto para piyasasında işlem hacmine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) şimdi de beyaz perdeye taşınıyor. ETH kurucu ortağı Vitalik Buterin’in de yer aldığı “Ethereum: Infinite Garden” filminin hazırlıklarına start verildi…

  Kripto para piyasası, 2021 yılında devasa fiyat artışları yaşarken büyük bir ilgi patlamasıyla da karşılaştı. İşlem hacmine göre piyasada en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) bu süreçte tüm zamanların en yüksek seviyesini 4 bin dolara kadar çıkarmayı başardı. Ethereum, şimdi de beyaz perdeye taşınarak film oldu.

  Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin’in de yer aldığı “Ethereum: Infinite Garden” filminin hazırlıkları başladı. Henüz fon toplama aşamasında olan film için geri sayım resmen başlarken, film için beklentinin üzerinde ETH havuzu oluşması dikkatlerden kaçmadı. Proje için ilk başta 750 ETH’lik bir hedef belirlenmişti.

  Ethereum: Infinite Garden Filmi Geliyor

  Uzmanlar, Ethereum’un filmi için hedefledikleri havuzu 750 ETH’lik olacak şekilde planlamıştı. Ancak büyük ilgiyle karşılaşan projede bu hedefin çok üzerine çıkıldı. Bu sayede Ethereum filmi için 2 milyon dolar değerinde tam 1035 ETH toplanması mümkün oldu. Ethereum’un gelişimini anlatan belgesel kategorisindeki filmin yapımı, Optimist isimli prodüksiyon şirketi önderliğinde beyaz perdeye aktarılacak. 

  Ethereum: Infinite Garden isimli film projesi için hazırlanan kitlesel fon toplama faaliyeti, merkeziyetsiz bir platform olan Mirror üzerinden tamamlandı. Kademeli ödül sistemi bulunan Mirror, işlevsellik açıısndan Kickstarter ve Patreon’a benziyor. Bu platformda ne kadar çok bağış yapılırsa, proje hayata geçtiği zaman o kadar fazla ödül kazandırıyor.

  Buterin ve Miyaguchi Rol Alacak

  ETH topluluğunda büyük bir heyecan yaratan ve merakla beklenen Ethereum: Infinite Garden filminin detayları da belli olmaya başladı. Belgesel türünde olacak yapımda ETH kurucu ortağı Vitalik Buterin’in yanı sıra Ethereum Vakfı’nın yöneticisi Aya Miyaguchi yer alacak. Öte yandan bu film, ilk kez DAO (merkeziyetsiz otonom organizasyon) konseptine uygun olarak hazırlanmasıyla da sektörde bir ilki gerçekleştirmiş olacak. Filmin, galasının 2023 yılının kış aylarında yapılması hedeflendi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle