DOGE kurucusunun okları Musk’ı gösteriyor!

  2021 yılına damgasını vuran Dogecoin’in (DOGE) kurucu ortaklarından Billy Markus önemli açıklamalarda bulundu. Markus açıklamalarında Elon Musk ve Musk’ın MEM tabanlı kripto paralardaki geliştirme çabaları hakkında yorumlarını dile getirdi.

  Dogecoin (DOGE) 2013 yılında ortaya çıktı ancak 8 yıllık dev bir uykudan 2021 yılında uyandı. Bu uyanış Şubat başlarında gerçekleşti ve o dönem DOGE bir günde %1.000 oranında değer kazanarak tüm dünyanın dikkatini çekti. Ardından Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, “favori kripto para birimim” dediği Dogecoin için sazı eline aldı ve sosyal medya paylaşımları ile Dogecoin’in iyice şahlanmasına önemli katkılarda bulundu. Bu çalışmalarının üzerine Musk, bir de “Dogecoin ekibiyle sistem işlem verimliliğini artırman için çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

  Billy Markus’un Açıklamaları

  Dogecoin’in kurucu ortaklarından Billy Markus da Benzinga röportajında bu konuya değindi. Markus, Elon Musk’ın DOGE ekibi ile birlikte çalıştığı söylemleri üzerine bu çabaları yorumladı. Markus özellikle geliştirme bakımından “İnsanların bir şeyler yaptığından bahsetmesinden heyecanlanmıyorum. Sadece gerçekten bir şeyler yapıldığı zaman heyecanlanıyorum” sözlerini dile getirdi.

  Markus açıklamasının ardından, olayların nasıl sonuçlanacağını göreceklerini dile getirdi. Billy Markus’un açıklamaları her ne kadar Musk ile ilişkilendirilse de Markus, Elon Musk’ı ya da herhangi birini hedef almadığını da açıkça ifade etti. Markus, sadece yazılım konusundaki genel düşüncelerinin bu şekilde olduğunun altını çizdi.

  Elon Musk ve Dogecoin

  Elon Musk, kripto para piyasalarında Dogecoin ile özdeşleşmiş bir isim haline geldi. Kendisinden “Dogefather” olarak söz eden ünlü CEO, gerek Twitter üzerinden gerekse de sunduğu televizyon programı üzerinden DOGE desteğini ve sevgisini her zaman gösterdi. Elon Musk’ın 2021 yılında dünyanın en zengin 34. kişisi iken, Jeff Bezos’u bu alanda geride bırakarak en zengin kişisi olması, onun popülaritesini de artırdı. Haliyle Musk’ın söylemleri daha geniş kitlelere ulaştı.

  Elon Musk’ın kripto para piyasasında bu kadar etkin bir isim olmasını sağlayan şey ise onun Twitter biyografisine “Bitcoin” yazması oldu. Zira Musk profiline bu yazıyı ekledikten sonra Bitcoin 2 saat içinde 6 bin dolar değer kazanmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle