Kripto Para

Coinbase yöneticilerinden dudak uçuklatan hisse satışları!

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase 14 Nisan’da Nasdaq’ta listelendi. O tarihten bu yana, 145 günlük süreçte şirketin yöneticileri toplamda 5,43 milyar dolarlık hisse satışı gerçekleştirdi. Bu satışların 243 milyon dolarlık kısmı ise sadece geçen ay yapıldı.

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın en büyük rakibi olarak gösterilen, ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, 14 Nisan tarihinde halka arz oldu. Coinbase, bu tarihte teknoloji şirketlerinin listelendiği Nasdaq borsasında listelendi. Coinbase’in halka arz olduğu gün, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 64 bin 890 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Kripto para piyasalarının en önemli gelişmelerinden biri olarak kabul edilen bu adım sonrası, Coinbase yöneticileri çok ciddi hisse satışları gerçekleştirdi.

  En Fazla Hisse Satışı Marc Andreessen’den Geldi

  Nasdaq’ta listelenen Coinbase’in yöneticileri, borsanın halka arz olduğu tarihten bu yana geçen 145 günlük süreçte toplamda 5,43 milyar dolarlık hisse satışı gerçekleştirdi. Bu alandaki toplam hisse satışlarının 243 milyon dolarlık kısmı ise sadece geçtiğimiz ay yapıldı. Bu süreçte en fazla hisse satışı gerçekleştiren isim ise 188 milyon dolarlık satışla, Andreessen Horowitz’in (a16z) sahibi Marc Andreessen oldu. Andreessen, bu satışlarla diğer yöneticilere de fark attı.

  Coinbase CEO’su Armstrong da Ciddi Satışlar Yaptı

  Silikon Vadisi’nin en önemli isimlerinden biri olan Marc Andreessen, Coinbase şirketinde yönetici konumunda olmasının yanı sıra aynı zamanda şirketin %10’luk bölümüne de sahip. Sadece son 1 ayda 188 milyon dolarlık hisse satışı yapan Andreessen, toplamda ise tek başına 311 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. Öte yandan hisse satışı gerçekleştiren isimler arasında yer alan ve aynı zamanda Coinbase’in CEO’su konumunda bulunan Brian Armstrong ise son bir ayda hiç hisse satışı yapmadı. Ancak Armstrong’un da toplamda 291 milyon dolarlık satış yaptığı görülüyor.

  Satış Yapan Diğer Yöneticiler ve Satış Miktarları

  Marc Andreessen ve Brian Armstrong isimlerinin dışında bu süreçte satış yapanlar arasında borsa danışmanı Paul Grewal, şirket kurucu ortağı Fred Ehrsam, yönetici Kathyrn Haun ve baş muhasebe sorumlusu Jennifer Jones isimleri de yer alıyor. Bu isimlerin hisse satış miktarları ise şöyle:

  • Paul Grewal – 24 milyon dolarlık,
  • Fred Ehrsam – 14 milyon dolarlık,
  • Kathryn Haun – 5,6 milyon dolarlık,
  • Jennifer Jones – 1,8 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle