Bitcoin performansı ile altını geride bırakıyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in yatay seyrettiği bugünlerde hakkında yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Kripto para piyasasındaki birçok analist ve yatırımcının olumlu görüşlere sahip olduğu Bitcoin hakkında yeni bir açıklamada ABD Ticaret Odası kurucusu ve başkanı Perianne Boring’den geldi. Boring Bitcoin yükselişinin devam edeceğini iddia etti.

  Kripto para piyasasının popüler varlığı Bitcoin, son bir yıl içinde gösterdiği yükseliş ile tüm dünyanın dikkatini çekti. Fiyat hareketliliği de devam eden lider kripto para birimi hakkında her geçen gün yeni yorum ve değerlendirmeler gündeme geliyor. Bitcoin’i eleştiren birçok ünlü isim yanıldığını kabul ettiği bu dönemde Bitcoin maksimalistlerinin sayısı ise her geçen gün artıyor. Birçok analistin yükseliş beklediği Bitcoin ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ABD Ticaret Odası Başkanı Perianne Boring de lider kripto para birimi hakkında olumlu açıklamalarda bulundu.

  Perianne Boring Bitcoin ile ilgili açıklamalarında Bitcoin fiyat tahminlerinde kullanılan modeller hakkında bilgi verdi. Bitcoin’den önemli fiyat yükselişleri beklediğini açıklayan Boring bunun yanı sıra Bitcoin ve altın arasında da kıyaslamada bulundu. Ünlü isim Bitcoin’in altın üzerinde olumsuz etkiye sahip olduğunu belirtti.

  Bitcoin modelleri 288 bin doları gösteriyor

  Perianne Boring açıklamalarında Bitcoin fiyat tahminini gerçekleştirdiği modellerden bahsetti. Ticaret Odası tarafından kullanılan modelde şuan dünyanın en büyük kripto parasının değerinin 72 bin dolar olması gerektiğine dikkat çeken Boring, stok akış modeline göre de yorumlarda bulundu. Ünlü isim stok akış modeline göre 2021 yılında Bitcoin’in 100 bin ya da 288 bin dolar seviyelerinden birinde olması gerektiğini belirtti.

  Perianne Boring açıklamasında stok akış modelinde dolar kullanılması durumunda yüzde 94 kolerasyon sağlandığını, dolar yerine altın kullanılması durumunda ise yüzde 99 kolerasyon sağlanacağını belirtti.

  Lider kripto para altından rol çaldı

  Boring’in açıklamalarında değindiği diğer nokta ise altın ve Bitcoin farklı oldu. Bitcoinîn geçen yıldan bu yana gösterdiği yükselişe dikkat çeken Boring aynı dönemde altının yaşadığı gerilemeyi hatırlattı. Altın ağustos ayında rekorundan bu yana değer kaybı yaşıyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle