Bitcoin Cash Nedir, nasıl alınır?

  Bitcoin Hardfork’u olarak ortaya çıkan BCH Coin projesi hakkında bilgileri konu aldığımız sayfamıza hoşgeldiniz. Çıktığı ilk zamanlarda heyecan yaratan, tarihsel grafiklerinde fiyat performansı ile dikkat çeken BCH Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, onun için yapılan yorumlar ne sorularına yanıt arayacağız. 

  Bitcoin Cash (BCH) Coin Nedir?

  Bitcoin Cash, 2017 senesinde BTC ağı üzerinden ayrılarak oluşan kripto para birimidir. BTC’ye ait blockchain yazılımı kopyalanıp geliştirilerek oluşturulan ağın adıdır. Kripto para piyasasında en fazla işlem gören kripto para birileri arasında bulunur. BTC’nin belli başlı sorunlarını tekrarlamaz ve daha teknolojik bir yapıyı ortaya koyan bir hardfork’tur. BCH Coin, mini Blockchainler üzerinden işleme girer. Ödeme aracı olarak kabul edildiği yerlerde alışveriş için kullanılabilir. Birçok online mağaza ve oyun BCH Coin ödemesi üzerinden oyun içi dijital öğe ve gerçek ürün satışı yapar. 

  Projenin Amacı ve White Paper

  Bitcoin Cash projesinde amaç BTC’nin sahip olduğu düşük hız yerine yüksek hıza sahip, yeni ve gelişmiş bir altcoin’i var etmektir. Bu amacına ulaşan proje 8 MB’lk blokları yaratmıştır. Genişletilen bloklar ve minimal boyutlara ayrılabilen Blok zincir sayesinde işlemler daha hızlıdır. Hız, yüksek güvenlik avantajlarını kazandırmak için Hardfork ardından gelişen proje hakkında daha geniş bilgiyi ise https://bitcoincash.org/ linkindeki Whitepaper’dan ulaşabilirsiniz.

  Bitcoin Cash Coin Yorum ve Tahmin

  BCH hakkında analist ve yatırımcı yorumlarına baktığımız zaman onun hakkında olumlu görüşler yapıldığını görüyoruz. Genel olarak BTC ile karşılaştırılmasının yapıldığı görünmekte. Analistler ve yatırımcılar BCH’nin BTC’den daha hızlı, daha masrafsız ve teknolojik olduğunu belirtiler. BCH Coin’in sunduğu avantajlı yanların BTC’de yer almadığını açıklıyorlar. Ayrıca BCH Coin’in madenciler için yüksek bir kazancı sunduğundan söz ediyorlar. 

  BCH Cash Geleceği

  Analistler BCH Coin’in 2021 ilk yarısını değer kaybı ile kapatabileceğini düşünüyorlar. Bu noktada fiyatın 790 dolar ile 780 dolar bandı arasında olabileceğini savunuyorlar. BCH için orta vade ardından ise değer kazanımının gündemde olabileceğini aktardılar. 2021 senesinin ikinci yarısında BCH Coin’de aynı anda BTC’de fiyat artışı beklediklerini ifade ettiler. Bu noktada BCH Coin fiyatının 800.00 ile 810.00 dolar arasında olabileceğini söylediler.

  Bitcoin Cash Fiyatı

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 BCH coin fiyatı %bitcoin-cash+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin-cash+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin Cash 24 saatte %bitcoin-cash+yuzde%.

  Kripto para fiyatlarının piyasa volatilitesinden etkilenmesine bağlı olarak anlık değiştikleri unutulmamalıdır. Bu kapsamda fiyat kontrolü ardından alım-satım yapılır.

  Bitcoin Cash Nasıl Alınır?

  Bitcoin Cash (BCH) almak için yapılacaklar:

  • 1. Adım: BCH Coin; Binance, Coinbase Pro, Gate.io gibi pek çok borsada işleme giriyor. Bu borsalardan tercih ettiğinize giriş yapabilirsiniz.
  • 2. Adım: Borsaya giriş yaptıktan sonra burada hesap açılması ve KYC onay işlemlerinin tamamlanması gerekiyor.
  • 3. Adım: KYC işlemleri ardından borsadan “para yatır“ sekmesine giriş yapılmalıdır.
  • 4. Adım: Borsa hesabına para yatırma işlemi ardından, bu adımda BCH Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına erişim sağlanmalıdır.
  • 5. Adım: Erişim ardından yeni alanda uygun fiyat üzerinden veya o anda işlemde olan fiyat üzerinden BCH Coin alım emri verilir.
  • 6. Adım: Satın alınan BCH Coin miktarı sanal cüzdanda saklanır. Güvenlik koşullarını arttırmak isteyenler, donanım cüzdanda BNB Coin saklayabilirler. 

  Bu adımların doğru izlenmesi halinde BCH Coin rahatlıkla alınır.

  Avantajları Neler?

  BCH Coin avantajları şu şekildedir:

  • Blok Oluşum Hızı: BCH Coin bloklarının oluşum hızı yüksektir. Bu durum onay hızında da artışa sebep olur. BCH Coin transferlerine ve alım satım işlemlerinden onay kısa sürede alınır. Avantajlı pozisyonu yaratan fiyat kaybedilmeden işlem girilir.
  • Yüksek erişilirlik: BCH Coin işlem hacmi geniş birden fazla borsada listelenir. Bu yüzden yatırımcılar ona kolay ulaşma avantajına sahiplerdir. 
  • İyi Fiyat Performansı: BCH Coin tarihsel grafiklerinde değer kazanımı yapılan noktalar daha fazlası. Bu geleceğe dair artış olasılıklarını besler. 

  Dezavantajları Ne?

  BCH Coin dezavantajları hakkında bilgiler:

  • BTC ile Karşılaştırılması: BCH Coin bir hardfork ardından çıktığı için sürekli olarak BTC ile karşılaştırılır. Bu durumda kim zaman BTC için daha iyi yorumları aktarıldığı dönemlerde BCH değer kaybı riskleri yaşayabilir. 
  • Saldırı Riski: BCH sanal kripto para cüzdanları tam bir güvenlik altında değildir. Ağda oluşabilecek bir saldırıda bakiye riske girebilir. Çevrimdışı saklanması tercih edilir. 

  Sonuç

  BCH Coin, analist yorumlarına bakıldığında 2021 ilk yarısında fiyat anlamında bir düşüş yaşasa da ikinci yarıda yükseleceği düşünülüyor. BTC ile karşılaştırıldığında fırsatlar açısından öne geçen BCH Coin’in kendine has bir topluluğa sahip olduğunu görüyoruz. İlk çıktığı yılda BCH coin, BTC’nin yerini alacağı ve asıl BTC olacağı düşünülüyordu. Elbette yoğun tartışmaların ardından bu tez kabul edilmedi. Yine BCH kripto paralar içerisinde önemli bir proje olarak listelerde yerini koruyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle