Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 17 Nisan 2021

  Kripto para piyasasında düşüş trendinin devam ettiği 17 Nisan Cumartesi gününde önemli haber akışları görüldü. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki düşüş yatırımcıları tedirgin ederken bazı altcoin fiyatlarında çakılmalar yaşandı. Günün öne çıkan BTC ve altcoin haberleri ile fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Skybridge Capital COO’su Anthony Scaramucci, gündemdeki kripto para yasaklarını değerlendirdi. Ünlü milyarder, Bitcoin’in ödeme aracı olması konusunda Türkiye’deki benzer şekilde diğer ülkelerde de bazı yasakların gelebileceğini düşünüyor. Ancak tüm bu yasaklara rağmen karaborsanın oluştuğuna da dikkat çekiyor. FED Başkanı Jerome Powell, kripto para birimleri hakkında sert açıklamalarını sürdürdü. 

  İnsanların kripto para dedikleri şey, gerçekten bir spekülasyon aracıdır. Kimse bu varlıkları ödemeler için kullanmıyor.” açıklaması kripto para yatırımcılarını tedirgin etti. FED Başkanının bu ifadelerinin ardından BTC ve altcoin fiyatında gerilemeler görüldü. Yerli kripto para yatırımcılarını ilgilendiren gelişmelerden TCMB yönetmeliğinin tartışmaları da hız kazandı. 

  Altcoin piyasasında da önemli gelişmeler yaşandı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davasında kurumun son hamlesiyle yasalara aykırı hareket ettiğini vurguladı. Garlinghouse açıklamasında Ripple’ın ortaklarının yüzde 95’inin ABD dışından olduğunu da söylese de XRP fiyatındaki düşüşe engel olamadı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson Dogecoin fiyatında yaşanan artışları eleştirerek DOGE kripto para biriminin balon olduğunu söyledi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yükseliş beklentilerine rağmen gerileme yaşandığı görüldü. Özellikle FED Başkanının açıklamalarının ardından BTC fiyatında yüzde 1.65 oranında kayıp yaşanırken, 60 bin 500 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Altcoinlerde Santiment verileri Ethereum fiyatında yükselişin devam ettiğini söylese de bugün yüzde 2.51 oranında kayıp yaşandı. 

  Popüler altcoinler arasında XRP ve ADA fiyatında kısmi bir düşüş görülürken son dönemin en popüler kripto para projesi Dogecoin (DOGE) adeta çakıldı. DOGE günlük kaybı yüzde 28 oranına gelirken yükseliş yaşayan LTC ve DOT yatırımcılarının yüzü güldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle