Mike Novogratz'ın Bitcoin tahminini 100 bin dolar

  Kripto para dünyasının tanınan isimlerinden Mike Novogratz, Bitcoin fiyatı hakkındaki tahminini açıkladı. Bitcoin boğası, 2021 yılı sonuna kadar lider kripto para biriminin 100 bin doları görebileceğini söyledi…

  Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ünlü isimler arasında yer alıyor. Kendisi de bir Bitcoin boğası olan Novogratz, son olarak Bloomberg kanalına konuk oldu. Bitcoin fiyatı hakkında tahminlerini sıralayan Novogratz’ın bu açıklamaları, kripto para topluluğunda büyük yankı buldu.

  Konuşmasında ilk olarak Elon Musk’ın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımına değinen Novogratz, çok zeki bir hamle olarak yorumladı. Galaxy Digital CEO’su, günümüz dünyasında dijitalleşme giderek artarken Bitcoin’in gerçek para birimi olarak görülmesi de artıyor. Elon Musk’ın bu gerçeği iyi gördüğünü söyleyen Novogratz, bu hamlenin ve verdiği mesajların kripto para sektörü açısından çok önemli olduğunu kaydetti.

  Bütün ABD’li Şirketler Bitcoin Satın Alacak

  Bitcoin boğası röportajında Elon Musk’ın farkında olmadan yeni bir trendin fişeğini ateşlediğini söyledi. ABD’de bulunan bütün şirketlerin gelecekte Bitcoin satın alacaklarına inandığını kaydeden Novogratz, son olarak Miami Belediye Başkanı Suarez’in paylaşımına dikkat çekti.

  Bitcoin fiyatı hakkında da önemli tahminlerde bulunan Mike Novogratz’ın bu açıklamaları kripto para basınında geniş yankı buldu. Ünlü Bitcoin boğası, kripto para yatırımları hakkında son olarak şunları söyledi: “Miami belediye başkanının attığı Bitcoin adımları oldukça zekice. Şehirler ve daha fazla kurumsal şirket, bitcoin hakkında her şeyi öğrenmek istiyor.”

  Bitcoin Fiyatında 100 Bin Dolar Tahmini

  Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin fiyatı için daha önceden yapmış olduğu 50 – 60 bin dolarlık fiyat tahminin geçerli olmadığını söyledi. Artan ilgi ve kurumsal yatırımların etkisiyle Bitcoin fiyatının 2021 yılı sonuna kadar 100 bin dolara çıkmasının hiç de zor olmayacağını aktardı. 

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Galaxy Digital CEO’sunun bu açıklamaları topluluk içinde büyük bir heyecanla karşılandı. Mike Novogratz’a göre eğer bitcoin bu hızla devam ederse yıl sonuna kadar altının piyasa değerinin %15’ine kadar çıkabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle