Tornado Cash (TORN) Token Nedir? TORN Coin Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda kurumsal şirketlerin dikkatini çeken Tornado Cash (TORN) Token nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları ne, gelecekte nasıl bir noktada olabilir, proje amacı nedir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Tornado Cash (TORN) Token Nedir?

  Tornado Cash (TORN) Token, Ethereum üzerinde kurulu olan Tornado adlı gizlilik çözümünde kullanılan kripto para birimidir. TORN Token, alıcı ve hedef adresler arasında işlem gizliliğini sağlamak için zincir üstü bağlantıları yöneten bir token’dır. Akıllı sözleşmeleri oluşturmak ve pasif gelir elde etmek için kullanılır. Ödeme işlemlerinde kripto paraların mevduata bağlanma yollarını kesmek için kullanılan TORN Token, varlık gizliliğini sağlayan bir araçtır.

  Proje Amacı ve Whitepaper

  Tornado Cash (TORN) Token projesinin amacı hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar için adresler arası kripto para aktarımında gizliliği sağlayabilmektir. Bu yüzden TORN Token kullanıcıları herhangi bir zincir üzeri adresten transfer yaparken, takip edilemezlik avantajından yararlanırlar. Proje hakkında diğer bilgileri https://app.tornado.cash/ adresinden bulabileceğiniz Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz. 

  TORN Token Yorumları

  TORN Token için yapılan yorumlarda, akıllı sözleşme özelliğinden söz edilmiştir. Uzmanlar, TORN Token ile ERC-20 mevduatlarında kabul edilen akıllı sözleşmelerin oldukça hızlı ve pratik şekilde oluşturulabildiğini ifade ediyorlar. Bu kapsamda ağ tıkanıklığından ve yüksek işlem ücretlerinden korunmak mümkün hale geliyor.

  Tornado Cash (TORN) Token Geleceği Ne Olur?

  TORUN Token geleceğine yönelik tahmin yürüten uzmanlar, TORN Token’ın 2021 sonunda değerlenebileceğini ifade etmişler. CoinArbitrage gibi analist topluluklara göre, TORN Token 2021 yıl sonunda 120.72 dolar seviyesine kadar hızlı bir sıçrayış yapabilme potansiyeline sahip. 2022 yılında ise çok daha popüler hale gelebileceği tahmin ediliyor. 

  TORN Token Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 TORN fiyatı %tornado-cash+try% TL. Döviz cinsinden ise %tornado-cash% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, TORN fiyatı 24 saatte %tornado-cash+yuzde%.

  TORN Token, kripto para piyasasına yönelik haberlerden, piyasa volatilitesinden, yatırımcıların alım-satım değişim oranlarından etkilenerek fiyat hareketlenmelerine sahne olur. Ek olarak piyasadaki arzının değişimi de fiyatı anlık olarak etkiler. Bu yüzden TORN Token’ın güncel fiyatı takip edilerek yatırım kararları verilmelidir. 

  Tornado Cash (TORN) Token Nasıl Alınır?

  Tornado Cash (TORN) Token almak amacıyla yapılacaklar:

  • 1. Adım: TORN Token’ın işlem gördüğü Binance, UniSwap, Gate.io borsalarından herhangi birine erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Borsanın hesap oluşturma menüsünden KYC işlem adımları kimlik bilgileri verilerek tamamlanıp, hesap açılır.
  • 3. Adım: Oluşan hesaba, borsanın para yatırma menüsünden ilgili yöntem seçilerek, para aktarılır.
  • 4. Adım: Bakiyenin kontrolü ardından, borsanın “kripto al“ sekmesine tıklanıp, satın alma ekranına gidilir. 
  • 5. Adım: Satın alma ekranından TORN Token seçimi yapılarak, satın alma emri verilir. 
  • 6. Adım: Alınan token miktarı çevrimiçi veya soğuk cüzdanlarda saklanabilir. 

  Avantajları Neler?

  Tornado Cash (TORN) Token avantajları:

  • Kurumsal şirketler ve bireysel yatırımcılar için yüksek güvenlikte kripto para transferi,
  • Kripto para ödeme ve takas işlemlerinden takip edilemez ve gizlilik sunan adımları izleme,
  • Staking yani belirli vadede kripto para kilitleme üzerinden yeni token elde etmek,
  • İşlem hacmi geniş borsalarda takas ve alım-satım imkanı,

  Tüm bu avantajlar TORN Token ile yapılan işlemlerde deneyimlenebilir. 

  Dezavantajları Neler?

  Tornado Cash (TORN) Token dezavantajları:

  • TORN Token’ın gizlilik sloganı kripto para yatırımcıları tarafından yanlış anlaşılabilir. İşlem gizliliği kara para aklama koşullarını destekliyor kanısı sebebi ile ilerleyen sürede token’a olan ilgi de düşüş yaşanabilir. 
  • Gizlilik sadece iki adres arasında güvenliği sağlamak ve üçüncü şahıslara karşı onları korumak amacıyla vardır. 

  Sonuç

  TORN Token, analistlerin 2021 sonunda 100 doları aşabileceğini tahmin ettikleri kripto paralar arasından yer alır. Yatırımcılar için yüksek güvenlikli işlem fırsatı sunan TORN Token, beklenen fiyatlara ulaşabilir ise sene sonunda kar sunabilecek. Maksimum arzı 10 milyon olan TORN, şuan için yaklaşık 1 milyonluk dolaşan arza sahip. Bu avantajları ile analistlerin gözdesi haline gelmiştir.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle