Kripto Para

ADA kurucusu Ripple davasının sonuçlanacağı tarihi verdi

  Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, altcoin yatırımcılarını heyecanlandıran bir açıklama yaptı. Uzun süredir devam eden SEC – Ripple davasının ne zaman sonuçlanacağını söyleyen Hoskinson, kripto topluluğunun gündemindeki isim oldu…

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson dikkat çeken açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Cardano şirketinin arkasındaki şirket olan Input Output CEO’su Hoskinson, Youtube’da gerçekleştirilen soru-cevap etkinliğine katıldı. Ünlü yönetici, Ripple (XRP) destekçilerini yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı.

  Bilindiği üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında iki yıldır devam eden menkul kıymet davası bulunuyor. Kripto yatırımcılarının gündeminden düşmeyen ve sonucu merakla beklenen bu dava hakkında Charles Hoskinson’dan önemli bir açıklama geldi. Tecrübeli kripto girişimcisi, SEC ve Ripple davasının 15 Aralık’ta sona erdirilebileceğine dair söylentiler olduğunu belirtti.

  Dava Sonucu Sektör İçin Yıkıcı Olabilir

  SEC’in Ripple aleyhinde açtığı menkul kıymet davasında 2. yıla giriliyor. Hoskinson, davanın sonucunun sektör açısından yıkıcı etkileri olabileceğine dair uyarılarda bulundu. Bilindiği üzere 2 Aralık tarihinde Ripple, SEC’in davalıların özet karar talebine itirazına resmi yanıtını sundu. Bu hamle Ripple’ın davadaki son başvurusuydu. Davacı SEC avukatları, mahkemeden cevabında Ripple aleyhinde karar vermesini talep etmişti.

  Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden Blockchain şirketi Chia Network’ün işletme müdürü Gene Hoffman, mahkemenin SEC lehine karar verebileceğini söylemişti. Hoffman ayrıca LBRY blockchain girişiminin de kısa süre önce benzer bir davayı kaybetmesini örnek gösterdi. 

  Ripple Davasında Sona Yaklaşıldı 

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davasına ilişkin açıklamalarında 2023 yılının ilk yarısında karar çıkacağına dair detaylar paylaşmıştı. Buna bakıldığında Charles Hoskinson’un 15 Aralık’ta mahkemenin karar vereceğini açıklaması çelişki yarattı. 

  Aralık 2020’den beri devam eden ve artık ikinci senesini doldurmak üzere olan Ripple – SEC davasında son döneme gelindiği belirtiliyor. Ripple şirketinin kripto para birimi XRP, bir zamanlar en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un (ETH) da önünde işlem gören bir dijital varlıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle