Elon Musk’a BTC’yi kötülemesi için baskı mı yapıldı?

  Dünyanın en zengin isimlerinden Elon Musk, son dönemde Bitcoin hakkında olumsuz açıklamalar yapmasıyla gündeme gelmişti. Shark Tank’ın ünlü ismi Kevin O’Leary, ünlü milyardere Bitcoin konusunda olumsuz konuşması için baskı yapıldığını iddia etti…

  Bit zamanlar Bitcoin (BTC) destekçisi olarak bilinen Elon Musk, son dönemde kendisinden beklenmeyecek şekilde olumsuz açıklamalar yaparak Bitcoin yatırımcılarını kızdırdı. Elon Musk’ın BTC hakkındaki olumuz ifadeleri, fiyat üzerinde de sert düşüşler meydana getirdi. 

  Son dönemde Elon Musk’ın açıklamalarının da etkisiyle lider kripto para biriminin fiyatı 30 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Pek çok kripto para yatırımcısı, bu seviyeleri gören Bitcoin fiyatının geleceği konusunda hâlâ büyük bir endişe yaşıyor. Öte yandan Musk, sahibi olduğu Tesla’nın Bitcoin ödemelerin askıya alması kararını baskı altında vermiş olabileceği iddialarıyla gündeme geldi. 

  Tesla’nın Bitcoin Kararının Arkasında Neler Var?

  Shark Tank’ın ünlü ismi Kevin O’Leary, kripto para topluluğunda yeni bir tartışma yaratabilecek açıklamalarla gündeme geldi. Deneyimli sunucu, Tesla’nın Bitcoin ile ödemeleri durdurma kararının arkasında büyük bir baskının olduğunu söyledi. Ünlü sunucuya göre Elon Musk, bu kararı almadan önce Tesla’nın mevcut hissedarları ve yönetim kurulu tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı. 

  Tesla’nın Bitcoin kararı alması konusunda Elon Musk’a baskı yapıldığı iddiaları sosyal medyada da çok konuşuldu. Şirketin hizmetleri için Bitcoin ödemeleri alınmasının şirketin politikalarına aykırı olduğu gerekçesi ile Musk’ın bu kararı almaktan başka çaresinin olmadığı öne sürüldü. 

  Bir Anda Bitcoin Topluluğunun Hedefi Oldu

  Bitcoin destekçisi olmasıyla bilinen Elon Musk, bir anda BTC topluluğundan büyük tepki görecek açıklamalara imza atmaya başladı. Ünlü milyarder Bitcoin madenciliğinin çevreye verdiği zararları söyleyerek fiyatın düşmesine neden olmuştu. O’Leary ise Musk’ın bu açıklamaları baskı altında yaptığını şu şekilde ifade etti: 

  Elon baskı altında kaldı. Ben bunun Tesla’nın hissedarları tarafından yapıldığını düşünüyorum. Çünkü şirket sürdürülebilirlik komiteleri gibi yapılarla gelir elde ediyor ve Bitcoin’in Tesla araçları satın alınmasını sağlayacak tarafta olmaları onları kötü etkileyebilirdi. Bu sebeple Elon Musk’a baskı yapıp açıklama yapmasını sağladılar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle