Kraken CEO’su BTC almak için böbreğini satmayı düşünüyor!

  Önde gelen kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, 2021 sonunda 1 BTC fiyatının 1 Lamborghini’ye denk geleceğini dile getirmişti. Powell, hala fikrinin arkasında olduğunu dile getirdi. Powell, kripto paralarla başa çıkmak için “demir gibi mide” gerektiğini ifade etti.

  Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Mart 2021’de Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili sıra dışı tahminlerini dile getirmişti. O dönem Bloomberg’e konuşan Powell, açıklamalarında Bitcoin’in güncel fiyatıyla (Mart 2021) bir adet Tesla Model 3 alınabileceğini ifade etmişti. Spor otomobiller üzerinden fiyat tahminlerini paylaşan Powell, 2021 sonunda ise 1 BTC ile 1 adet Lamborghini alınabileceğini iddia etmişti. CEO ayrıca 2022 sonunda ise 1 BTC ile bir adet Bugatti alınabileceğini iddia etmişti.

  “Kriptolarla Başa Çıkmak İçin Demir Gibi Mide Lazım”

  Jesse Powell’in spor otomobiller üzerinden yaptığı BTC fiyat tahminleri o dönem piyasada çok dikkat çekmişti. Aradan geçen sürede BTC beklenmedik sert darbelerle karşılaştı. Bir kez daha Bloomberg’e konuşan Powell, bu düşüşlerin kendisini endişelendirmediğini ifade etti. Jesse Powell konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Daha önce de söylediğim gibi, Lamborghini yorumumun arkasındayım. Şu anda bir Ford fiyatına bir Lambo alınabilir, mesela 37 bin dolara. Birçok kişi şu an dipten alım yapıyor. Hatta ben de ‘Acaba böbreklerimi satabilir miyim?’ diye düşünüyorum ama yasa dışıymış… 

  İnsanlar artık buradaki büyümenin farkında, aynı şeyleri çok fazla yaşadık. Kriptolar oyun parklarındaki hız trenleri gibidir. Başa çıkmak için demir gibi bir midenizin olması lazım. Bunu başarabilirseniz kazancınız da büyük olur.”

  “Kiranızı Kriptolara Vermeyin”

  Kraken CEO’su Powell, böbreğini satmayı düşündüğünü belirtirken elbette anlaşılmak için abartılı bir örnek verdi. Powell, insanlara yatırım yapma konusunda da bu kapsamda tavsiyelerde bulundu. Jesse Powell konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

  “Kira paranızı kriptolara yatırmayın, verebileceğinizden fazlasını buraya vermeyin. Bu hala çok riskli bir yatırım. Ancak zamanla grafiğe baktığınızda kazandığınızı göreceksiniz. 10 yıl önce Bitcoin neredeyse 1 dolardı ve şu an 30 bin dolardan fazla. Uzun dönem için harika bir yatırım olduğunu söyleyebilirim.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle