Balinaların biriktirdiği bu altcoinde yükseliş devam edecek

  En büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ilk hard forku olan Bitcoin Cash (BCH) fiyatı hareketlendi. Son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde artış gösteren BCH fiyatında balinaların yaptığı alımlar etkili oldu.

  Altcoin yatırımcılarının radarından çıkmayan Bitcoin Cash (BCH) fiyatındaki hareketlilik sürüyor. Bu ayki kazançları yüzde 23’e ulaşan BCH, son dönemin en iyi performans gösteren altcoinlerinden biri oldu. BCH fiyatı son 6 ayda ise yüzde 89.67 artarak önemli bir kazanç fırsatı sundu.

  Altcoin piyasasında öne çıkan Bitcoin Cash projesinin popülerliği sürüyor. Bir süredir balinaların BCH biriktirdiğine dair raporlar paylaşılıyor. Zincir üstü veri analiz platformu Santiment, BCH fiyatının artışındaki sebepleri inceledi. Uzmanlara göre kripto para balinaları büyük miktarlarda BCH biriktirmeye devam ediyor.

  BCH Kazandırmaya Devam Ediyor

  Yılbaşından bu yana getirisi yüzde 136.09’a ulaşan BCH fiyatındaki yükseliş altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Santiment raporuna göre balinalar 18 Eylül’de toplamda 3.74 milyon adet BCH tutuyordu. Bu miktar sadece 1 hafta sonra 3.86 milyon adede yükseldi. Balinalar kısa sürede 120 bin adet daha BCH toplayarak dikkat çeken bir hamle yaptı.

  BCH fiyatı geride kalan son 3 ay boyunca düşüş trendinde olduğu için pek çok altcoin yatırımcısının radarından çıkmıştı. Son 90 günlük periyotta yüzde 41 oranında değer kaybı yaşayan BCH’de yeniden hareketlilik başladı. BCH fiyatı haberin yazıldığı sırada 237,47 dolardan işlem görürken önemli bir talep görüyor.

  BCH Teknik Analiz Neye İşaret Ediyor?

  Analistler, BCH grafiğindeki destek seviyesinin iyi çalıştığını vurgulayarak kripto paranın geleceğini değerlendirdi. Uzmanlara göre BCH önümüzdeki dönemde yükseliş hareketini sürdürebilir. Teknik analizde hem 20 günlük hem de 50 günlük üstel hareketli ortalamanın üzerinde fiyatlanan BCH tehlikeden uzak seviyede işlem görüyor.

  Kripto para yatırımcıları açısından önemli bir gösterge olan Göreceli Güç Endeksi (RSI) verileri önemli ipuçları veriyor. BCH RSI göstergesi 64,84 seviyesinde ve henüz tehlikeye işaret etmiyor. 14 günlük basit hareketli ortalama 52 seviyesindeyken analistler BCH fiyatında yükseliş sinyallerinin devam ettiğini vurguluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle