Kripto Para

XRP ekibinden açıklama: 2024'te bankalar kripto kullanacak

  Kripto dünyasının önde gelen isimlerinden Ripple, 2024 yılına dair öngörülerini paylaştı. XRP ihraç eden şirketin baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty ve üründen sorumlu başkan yardımcısı Adrien Treccani, kripto endüstrisinin geleceği hakkındaki tahminlerini açıkladı.

  Ripple, kripto para dünyasında önemli bir oyuncu olarak, baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty ve üründen sorumlu başkan yardımcısı Adrien Treccani'nin 2024 yılına dair tahminlerini içeren bir seriye başladı. İlk etapta paylaşılan tahminlerde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası ve kripto endüstrisinin geleceği üzerinde odaklanıldı.

  Stuart Alderoty, SEC davasıyla ilgili olarak, "2024’te SEC'nin Ripple'a açtığı hatalı dava, nihayet sona erecek fakat SEC'nin yaptırım yoluyla düzenleme çabası, diğer sektör liderlerine karşı devam edecek." ifadelerini kullandı. Alderoty ayrıca, yargıçların SEC'nin yetkisini aşmasına karşı bir savunma hattı oluşturacağını ve kurumun önemli davaları kaybetmeye devam edeceğini iddia etti.

  ABD’li Kripto Şirketlerinin Geleceği Belirsiz

  Ripple baş hukuk müşaviri, Kongre'nin ise kripto regülasyonu konusunda prensipte anlaşacağını ancak en doğru hareket tarzı konusunda fikir ayrılığına düşeceğini belirtti. ABD'li kripto şirketlerinin de dünya genelindeki diğer ülkelerin attığı olumlu adımlara karşın çıkmaza girebileceğini dile getirdi.

  Öte yandan Adrien Treccani ise kripto endüstrisinin 2023 yılındaki zorlukları geride bırakarak yeni bir paradigmanın ortaya çıktığını söyledi. Treccani, "Kripto endüstrisi, finans kurumlarına kur yapmıyor ve buna ihtiyaç duymuyor. Küresel bankalar ve sektör devleri, müşterilerin verimli, şeffaf ve ihtiyaca yönelik finansal hizmetlere olan talebini karşılamak için aktif olarak dijital varlık çözümleri arıyorlar." dedi.

  2024’te Kriptoların Benimsenmesi Artacak

  Geçtiğimiz yıl birçok küresel bankayla ortaklıklar kurduklarını belirten Treccani, 2024'te bu benimsenme oranlarının artmaya devam etmesini beklediklerini ifade etti. Ripple yöneticilerinin bu tahminleri, kripto para dünyasındaki gelişmeleri takip eden ve yatırım yapan kişiler tarafından yakından takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle