Kripto Para

Binance Coin yakma işlemi tamamlandı, bu bir rekor!

  Piyasa değeri ile en büyük 3. kripto para birimi konumunda bulunan Binance Coin (BNB), Solana (SOL) rüzgarı ile 6. sıraya kadar geriledikten sonra, birbiri ardında gelen iyi haberler ile yeniden üçüncülüğe oturdu. BNB yatırımcılarını harekete geçiren son gelişme, BNB token yakma işlemi oldu.

  Kripto para piyasalarında hareketli dönemler yaşanmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayında gördüğü ATH seviyesi olan 64 bin dolar bölgesine oldukça yakın seyrediyor ve bu durum piyasadaki pozitif hareketlilikleri tetikliyor. Öte yandan altcoin piyasasında da önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Piyasa değeri ile en büyük 3. kripto para birimi konumundan, Solana (SOL) rüzgarı ile altıncılığa kadar gerileyen Binance Coin (BNB), gelen iyi haberler sonrası eski sırasını geri aldı. BNB adına gelen son olumlu haber ise yakma işlemi oldu.

  Rekor Değerlerde BNB Yakıldı

  Aslında BNB, ilk olarak 1 milyar dolarlık Binance Smart Chain (BSC) fonu haberi ile harekete geçti. Ardından, beklenen token yakma haberi de geldi ve bu hareketlilik ivmelendi. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, bizzat kendisi yakma işlemi ile ilgili detayları paylaştı. Zhao’nun paylaşımına göre Binance borsası bu kez milyon 335 bin adet BNB yaktı. Bu işlem yapıldığı sırada yakılan BNB’lerin değeri 639 milyon dolara denk geliyordu.

  Güncel durumda 1 BNB fiyatı %binancecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %binancecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Binance Coin 24 saatte %binancecoin+yuzde%.

  Önceki Yakım Dönemlerinde Ne Kadar BNB Yakılmıştı?

  Binance token yakma işlemlerini belli aralıklarla düzenli olarak gerçekleştiriyor. Daha önce aslında daha fazla token yakılmıştı. Ancak fiyattan dolayı, son BNB token yakma işlemi tarihe geçti. Daha önce de Nisan ayında 15. token yakma işlemini gerçekleştiren Binance, o dönemde de 1 milyon 99 bin adet BNB yakmıştı. O dönemki fiyat ile bu işlemin boyutu da 595 milyon dolara denk gelmişti. Temmuz ayındaki token yakma işleminde ise Binance 1 milyon 296 bin adet BNB yakmış olsa da bunun değeri 393 milyon dolar seviyesinde kalmıştı.

  En Fazla Token Nisan 2020’de Yakılmıştı

  Binance, token yakma işlemlerinde yakılan BNB miktarı ile rekoru Nisan 2020 döneminde kırmıştı. Söz konusu dönemde Binance, 3 milyon 374 bin adet BNB yakmıştı. BNB değeri zaman içinde artış gösterdikçe yakılan token miktarı da azaldı. Ancak BNB değeri ciddi ölçülerde arttığı için, Ekim ayında yapılan yakma işleminde, yakılan token’ların değeri bakımından rekor seviye görüldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle