Ethereum Lindy etkisi fiyatı nasıl etkiler?

  Geçtiğimiz hafta iyi bir grafik çizerek yatırımcısını sevindiren Ethereum, son 7 günde yüzde 24’ten fazla değer kazandı. Ethereum’da Lindy etkisinden bahseden analistler bu durumun fiyatlara nasıl etkileyeceğini yorumladı…

  Ethereum (ETH) yatırımcıları, en büyük ikinci kripto paranın piyasa değerini trilyon dolara çıkarıp çıkaramayacağını merak ediyor. Uzmanlar bu ihtimale sıcak bakmazken, Dragonfly Research’ten Celia Wan da bu konuda şunları söyledi: “Tahminimize göre, uzak gelecekte ETH’nin toplam potansiyel değerini 3.7 ila 4.7 trilyon dolar arasında gösteriyor.”

  Bu tahminler şu anda çok uzak görünmesine rağmen lider altcoin fiyatının sonunda o noktaya çıkacağı ifade ediliyor. Ayrıca Ethereum piyasasında Lindy etkisinin zaman geçtikçe ETH için olumlu sonuç verme ihtimali üzerinde duruluyor. Lindy etkisi, varlığın yaşamını sürdürme olasılığının yaşı ile doğru orantılı olduğunu açıklayan bir teori olarak son dönemde kripto paralara uyarlanıyor.

  Ethereum’un Geleceği Nasıl Olacak?

  Celia Wan, Ethereum fiyatının geleceği hakkında yaptığı değerlendirmesinde şu açıklamada bulundu: “BTC’ye benzer şekilde ETH, DeFi’deki ilk teminat olarak çok güçlü bir Lindy Etkisi taşıyor. Ethereum ve DeFi geleceğin finansal katmanı haline gelirse, ETH büyük teminatlardan biri olarak kalabilir. ETH sistemde ilk teminattı ve Defi ETH üzerine kuruldu.”

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri giderek popülerlik kazanırken bunların Ethereum’un gelişmesinde önemli bir paya sahip olduğu biliniyor. Özellikle 2020 yılının Haziran ayında DeFi platformlarına toplu bir şekilde haftalık 2 ila 3 milyar dolar arasında kilitli yatırım yapılıyordu. Bu rakam ağustos ayından beri artmaya başladı ve günümüze kadar geldi. 

  “BTC’nin Pazar Payından Yüzde 10 Alabilir”

  Dragonfly Research’ten Celia Wan, Ethereum büyümesinde DeFi sektörünün büyümesinin bağlantılarına dikkat çekerek şunları söyledi: “Ethereum ve DeFi büyümeye devam ederse, ETH’nin Bitcoin’in pazar payının yüzde 10’unu alabileceği düşünülebilir. Bitcoin’in potansiyel piyasa değerini 4.7 ile 14.6 trilyon dolar civarında ele geçirirse ETH’nin potansiyel parasal değeri 0.5 trilyon dolar ile 1.5 trilyon dolar arasında olabilir.” Ethereum 2.0 güncellemesi bu alanda ilk adımın atılmasını sağlayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle