Bitcoin’den yeni rekor, TL paritesinde yarım milyonu aştı

  Lider kripto para birimi Bitcoin 13 nisan günü erken saatlerde tarihi rekorunu tazeledi. 62 bin 500 dolara kadar yükselen Bitcoin, Türk Lirası paritesinde ilk kez yarım milyonu aşmayı başardı. Yükselişi ile ilk olarak 500 bin lira seviyesine ulaşan Bitcoin ardından 510 bin lira seviyesini gördü.

  Kripto pata piyasasının en çok konuşulan kripto para birimi Bitcoin, performansı ile dikkat çekmeye devam ediyor. Uzun zamandır konsolidasyon sürecinde olan lider kripto para birimi hafta sonu başladığı yükselişini hafta içine de taşıdı ve bugün yeni bir tarihi rekor kırdı. Birçok analistin beklentisi doğrultusunda yükseliş gösteren Bitcoin, 62 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı.

  Lider kripto para biriminin yukarı yönlü hareketleri hafta sonunda başlamıştı. Hafta sonu yükseliş trendine giren Bitcoin, yeni haftaya 60 bin dolar bandında başladı. Bugün erken saatlerde 62 bin 500 dolar seviyesine kadar çıkan popüler kripto para Türk Lirası paritesinde ise yarım milyonun üzerine çıktı.

  Analistle Bitcoin’den yukarı yönlü kırılma bekliyordu

  Bugün kırdığı yeni tarihi rekoru ile dikkatleri üzerine çeken Bitcoin, şubat ayını son haftasında sert bir düşüş yaşamıştı. Şubat ayının son haftasında 58 bin 300 dolara kadar gerileyen Bitcoin sonrasında ise konsolidasyon dönemine girdi. Yaklaşık 50 gündür daralan bir aralıkta konsolide olan Bitcoin’den bir kırılma yaşaması bekleniyor. Kripto para uzmanları son dönemlerde Bitcoin’in yakın zamanda kırılma yaşayacağını ve pik fiyatının yukarıda olması nedeni ile yukarı bir kırılma beklendiğini açıklamıştı. Bitcoin analistlerin beklentileri doğrultusunda yukarı yönlü kırılma gerçekleştirdi.

  Son haftalarda altcoin piyasasında da ralli başlamıştı. Uzman isimler Bitcoin’in yeniden yükselişe geçtiği bu dönemde altcoin yükselişlerinin ise yavaşlamasını bekliyor. Analistler Bitcoin yeniden konsolide olana kadar altcoin piyasasında yavaşlama olmasını bekliyor.

  Bitcoin performansı fiyat beklentisini yükseltiyor

  Bitcoin’in bugün yaşadığı yükseliş piyasada şaşkınlık yaratmadı. Analistler yukarı yönlü kırılma beklemekle beraber Bitcoin’in sonraki dönemde de yükselişini sürdürmesini beklediklerini açıkladı. Birçok milyarder Bitcoin ile ilgili devasa fiyat tahminlerinde bulunuyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle