Bitcoin artık büyükler liginde

  Tüm dünyanın ilgi ile takip ettiği kripto para piyasasında yaşanan son düşüşün ardından birçok ekonomist ve yatırımcı değerlendirmelerde bulundu. Deneyimli yatırımcı Peter Brandt ise Bitcoin’de yaşanan son düşüşe rağmen kripto paranın başarısız olma ihtimali olmadığını iddia ediyor.

  Son dönemlerde yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği alan kripto para piyasası olmaya devam ediyor. Uzun süredir yaşanan yükselişin ardından başta Bitcoin olmak üzere kripto paralarda yaşanan gerilemenin ardından yatırım dünyasında yeni tartışmalar başladı. Kimi yatırımcılar Bitoin’in düşüş ivmesi kazanmasından korkarken, kimileri ise lider kripto para biriminin yükselişine güvenmeye devam ediyor. Bitcoin’i başarılı bulan ve yükseliş bekleyen isimlerden birisi de Peter Brandt oldu.

  Peter Bradt Bitcoin ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Ünlü yatırımcı Bitcoin’in piyasa değerindeki yükselişe dikkat çekerek, lider kripto para biriminin artık büyükler liginde yer aldığını iddia etti. Deneyimli yatırımcı Bitcoin’in göz ardı edilmeyecek kadar önemli olduğunu düşünen isimler arasında yer alıyor. Peter Brandt’ın Bitcoin’in piyasa değeri üzerinden yaptığı değerlendirme Deutshce Bank’ın yorumlarını akla getirdi. Dev banka Bitcoin’in piyasa değerinin 1 trilyonu aşmasının ardından başarısız olma ihtimalinin çok düşük olduğunu belirtmişti.

  Deneyimli yatırımcı Bitcoin’i ABD doları ve altın ile kıyasladı

  Peter Brandt  Bitcoin’in büyükler liginde yer aldığı iddialarını, lider kripto para birimini ABD doları ve altın ile kıyaslayarak yaptı. Deneyimli yatırımcı yaklaşık 2.1 trilyon ABD dolarının dolaşımda olduğunu belirtti. Altın rezervlerinin de 2.2 trilyon seviyesinde bulunduğuna dikkat çeken Brandt, Bitcoin’in bu seviyeye ulaşmasının mümkün olduğunu belirtti. Lider kripto para biriminin fiyatını 2’ye katlaması durumunda ABD doları ve altın ile aynı seviyeye geleceğini açıklayan Peter Brandt bu nedenle Bitcoin’in büyükler liginde olduğunu düşünüyor.

  Bitcoin ile ilgili pozitif yorumlar artışa geçti

  Ünlü yatırımcının dikkat çektiği diğer nokta ise Bitcoin’in opsiyonları oldu. Brandt Bitcoin’in potansiyeline çok güvenen ya da piyasadan silinebileceğini düşünen iki farklı fikir bulunduğunu belirtti. Bu kadar güçlü opsiyonların olmasının kendisini şaşırttığını açıklayan Peter Brandt, Bitcoin ile ilgili olumlu yorumların artmasına da dikkat çekti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle