Kripto Para

Büyük düşüşten sonra Cardano yatırımcılarına iyi haber!

  Son dönemde kripto para piyasasında en çok talep gören altcoin projelerinden Cardano ağındaki gelişmeler hız kazandı. Cardano’nun arkasındaki teknoloji şirket Input Output, Ethereum ağı ile köprü kurmaya hazırlanıyor…

  Cardano’nun arkasındaki teknoloji şirket Input Output CEO’su Charles Hoskinson, yeni açıklamaları ile kripto para basınında öne çıktı. Piyasadaki sert düzeltme hareketinden olumsuz etkilenen Cardano yatırımcılarına müjdeli haber verilirken, ADA fiyatında bir miktar toparlanma görüldü

  Input Output tarafından paylaşılan gönderide Cardano (ADA) ve Ethereum (ETH) ağları arasında köprü görevi görecek yeni özellikten bahsedildi. ERC-20 tabanlı tokenlar bundan sonra direkt olarak Cardano ağında kullanılabilecek. Bu duyuru, kripto para yatırımcıları arasında ADA fiyatındaki kayıplardan sonra bir miktar umut aşıladı.

  Cardano ve Ethereum Ağı Arasında Köprü

  Kripto para basınında geniş yankı bulan haberde, Ethereum ağı tabanlı AGI gibi ERC-20 tabanlı tokenleri, Cardano’nun Proof-of-Stake tabanlı ağında kullanılabileceği belirtildi. Cardano kullanıcılarına ve yatırımcılarına müjdeli haber olarak paylaşılan bu gelişmede çok yakında test ağı sürecinin tamamlanacağı bildirildi. 

  Son verilere göre blockchain dünyasında Ethereum ağı, en fazla kullanılan blockchain ağı olması sebebiyle artan işlem ücretlerinden zarar görüyor. Çünkü Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin artması kripto para kullanıcılarının ve yatırımcıların başka ağlara yönelmesine neden oldu.

  Cardano Ağında Beklenen Gelişme 

  Uzun bir süredir Cardano ile Ethereum ağları arasında köprü kurulması bekleniyordu. Nitekim Binance Smart Chain, Polkadot ve Cosmos gibi ağlar çoktan Ethereum ağına yönelik köprü kurarken Cardano’dan beklenen hamle gelmemişti. Ethereum ağındaki tokenlerin benzer versiyonları diğer popüler ağlarda kullanılabiliyorken Cardano ağında bu gecikme yaşandığı için kullanım söz konusu değildi.

  Geleceği parlak görülen Proof-of-Stake ağı tabanlı Cardano ağında da benzer özelliğin hayata geçirileceği müjdesinin verilmesi büyük ilgiyle karşılandı. Kripto para piyasasında sert düşüş yaşanırken gelen bu açıklama ADA fiyatına da az da olsa olumlu yansıdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle