Kripto Para

Beşiktaş kripto odaklı adımını attı!

  Kripto para şirketlerinin spor camiasındaki sponsorluk ve reklam anlaşmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda bir adım da kripto varlık platformu Rain ile Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olan Beşiktaş arasında atıldı. Anlaşma gereği Rain, 2 yıl boyunca Beşiktaş’ın forma göğüs sponsoru olacak.

  Kripto para piyasalarının 2021 yılında dünya genelinde bir popülarite yakalaması, kripto paraların ana akımda çok daha fazla yer almasını sağladı. Hızla artan kripto ilgisi, organizasyonların ve şirketlerin de dikkatini çekti. Kripto para odaklı şirketlerin spor camiasına açılması ile birlikte yıl boyunca bu oluşumlar arasında birçok sponsorluk ve reklam anlaşması imzalandı. Ülkemizde de birçok örneği görülen bu anlaşmalara bir yenisi de Rain ile Beşiktaş arasındaki anlaşma ile eklendi.

  Rain ile Beşiktaş Arasında Sponsorluk Anlaşması İmzalandı

  Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olan Beşiktaş, kısa süre önce Türkiye’ye giriş yapan kripto varlık platformu Rain ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Yaklaşık 14 milyon Euro değerinde olduğu belirtilen söz konusu anlaşma kapsamında Rain, 2 yıl boyunca Beşiktaş’ın forma göğüs sponsoru olacak. Öte yandan anlaşma gereğince Beşiktaş’ın stadyumu Vodafone Park’ta güney tribünü de “Rain” ismi ile anılacak. Türkiye’ye kısa süre önce giriş yapan Rain’in, bu alandaki adımlarını da hızlandırması bekleniyor.

  Beşiktaş, Anlaşmayı KAP’a Bildirdi

  Rain ile Beşiktaş arasında imzalanan anlaşma sonrasında Beşiktaş, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) anlaşma ile ilgili bir açıklama gönderdi. Söz konusu KAP açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

  “Şirketimiz ile Rain Yazılım ve Ticaret A.Ş. arasında yürütülen görüşmeler neticesinde; 16 Mart 2022 tarihinden başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar Güney Tribün Sponsorluğu ve 2022-2023 sezonu sonuna kadar Forma Göğüs Sponsorluğu kapsamında Şirketimize toplam 12.250.000 Avro + KDV ödemesi konusunda anlaşma sağlanmıştır.”

  Beşiktaş ve Rain’den Gelen Açıklamalar

  KAP bildirimi sonrasında Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın toplantısında “Futbol ekonomisinin değişimine ayak uydurabilen kulüpler ayakta kalacaklar. Rain, bizim göğüs sponsorumuz. 2 yıl boyunca birlikte olacağız. Taraftarlarımızla birlikte olabilmeleri için tribünlerimizden birine de Rain’in ismini verdik. Beşiktaş’ın Rain’e katkısının büyük olacağına inanıyorum” dedi. Öte yandan bir açıklama da Rain kurucu ortağı Joseph Dallago’dan geldi. Dallago ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Beşiktaş bizim için çok iyi bir ortak. Birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Beşiktaş güvenilir ve tarihi güçlü olan bir kulüp. İşbirliği yapma fırsatı yakaladığımız için mutluyuz. Türkiye pazarında daha iyi bir işbirliği yapabilir miydik, bilmiyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle