Kripto Para

Beşiktaş Başkanı Çebi’den çok önemli “fan token” açıklaması!

  2021 yılı kripto paraların yılı olarak geride kalırken, geçtiğimiz yıl büyüyen bu sektörde taraftar token’ları da çok büyük bir popülarite yakaladı. Ülkemizde de rağbet gören taraftar token’ı ile ilgili adım atması beklenen Beşiktaş’ın başkanı Ahmet Nur Çebi, taraftar token’ı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

  Kripto para piyasaları, Aralık 2020’nin sonlarında Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar seviyesini aşması ile birlikte ayaklandı ve piyasalarda müthiş bir boğa sezonu başladı. Devasa rallide Bitcoin öncülüğünde kripto paralar rekordan rekora koşarken, bu süreç kripto para odaklı şirketlerin sayısının artmasına, kripto odaklı projelerin yaygınlaşmasına ve sektörde yeni projelerin ortaya çıkmasına önayak oldu. Bu rallide popülaritesi artan taraftar token’ları, Türkiye’de de yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Taraftar token’ı alanında adım atması beklenen Beşiktaş’ın başkanı Ahmet Nur Çebi, taraftar token’ı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  Ahmet Nur Çebi’nin Açıklamaları

  Düzenlenen basın toplantısında taraftar token’ları ile ilgili açıklamalarda bulunan Çebi, son dönemlerde fan token’ların gündemde olduğunu belirtti ve kulüplerin bu alandan sanıldığı kadar çok büyük paralar kazanmadığını dile getirdi. Ahmet Nur Çebi konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Son dönemlerde token olayı gündemde ama kulüplerin buradan büyük paralar kazandığını düşündüyseniz yanılıyorsunuz. Ben bu işleri delege edip arkadaşlarıma havale ettim. Arkadaşlarım gerekli çalışmaları yapıp önüme getirdiler. Kendileri üzerlerine düşen görevleri yapmışlardır. Eğer size teklif veren firmanın sermayesi 50 lira ise ‘Dur’ derim. Bu teklifi getirip size veren firma, verdiği teklifi garanti altına almamışsa o teklif bekler.”

  “1 Liralık Yerine 10 Liralık Teklifler Geliyor”

  Türkiye’de birçok futbol kulübü, çeşitli ortaklıklar ile taraftar token’ı alanına adım attı. Birçok Beşiktaşlı kripto para yatırımcısı da desteklediği takımın bu alanda adım atmasını bekliyor ancak Beşiktaş henüz fan token adına bir adım atmış değil. Bu konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Ahmet Nur Çebi, fan token konusunda gelen tekliflerin, Beşiktaş’a katkı sunmayacağını düşündüğü için bu tekliflerin kabul edilmediğini dile getirdi. Çebi konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Bugüne kadar gündeme gelenlerin hepsinde Beşiktaş’a katkı sağlama ihtimallerini az gördüğüm için ve taraftarın mağdur olabilme ihtimaline karşı ince eleyip sık dokuyorum. Ayrıca bu iş çok güzel bir işse hala duruyor. Beklemekle iyi yaptık, 1 lira yerine 10 liralık teklifler geliyor. Beşiktaş bu konuda zarar etmemiştir. Token olayını taraftara zarar vermeyecek bir şekilde ele almamız lazım.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle