Kripto Para

Olaylı Terra CEO’su Do Kwon: “Herkes yalancı”

  Çöküşü ile kripto endüstrisinden trilyon dolarlar silen Terra’nın firari kurucu ortağı Do Kwon, hakkında yöneltilen iddiaları yalanladı! Cüzdanına Bitcoin taşıdığına yönelik iddiaları reddeden Kwon, KuCoin ve OKEX kullanmadığını iddia ederek herkesi yalan söylemekle suçladı.

  Terra’nın firari CEO’su Do Kwon sosyal medyadan yaptığı paylaşımla hakkındaki iddiaları yalanladı! Interpol tarafından aranan ve KuCoin ile OKEX borsalarındaki Bitcoin’leri (BTC) çektiği söylenen Kwon, hakkındaki bu iddiaları reddetti.

  “KuCoin ve OKEX Kullanmadığımı Belirtmek İstiyorum”

  Geçtiğimiz günlerde haber ajansları, Do Kwon’un 3.313 adet Bitcoin’i borsadan çıkardığına yönelik iddialar ortaya atılmıştı. Do Kwon ie fonların durdurulduğunu söyleyen Kore merkezli haber ajanslarını yalanlayarak bu iddiaları reddetmişti. Bugün yine 56,2 milyar Won değerinde kripto para fonunun durdurulduğuna yönelik yerel haber merkezlerinde çıkan haberler arkasından Kwon, bu iddiaları reddetmekle kalmayarak herkesi yalan söylemekle itham etti!

  Kwon,” Bu yalanı yaymanın ardındaki motivasyonu anlamıyorum, ne amaçla yapılıyor?” diye yapılanların nedenini merak ettiğini söyledi. Kwon, “Bir kez daha KuCoin ve OKEX kullanmadığını belirtmek istiyorum, ticaret yapmak için zamanım yok, fonlarım dondurulmadı” ifadeleri ile borsadan BTC çektiğine yönelik söylentileri kabul etmedi.

  “Umarım Muhalefet Adayını Yargılamazlar”

  Do Kwon fonlarının durdurulmadığını yinelerken, “Kimin fonunu dondurdular bilmiyorum ama aferin onlara, umarım iyilik için kullanırlar” diyerek yapılan açıklamalarla alay etti. Sözü siyasete getirerek kendisinin siyasi bir çıkar adına kullanıldığını iddia eden Kwon, “Umarım bu haberleri, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için muhalefetin adayını yargılamak veya ülkenin yaşayan eski başkanlarının yarısını hapse atmak için kullanmazlar. Belki artık çok geç. Siyasal kazanç için devlet kurumların kendi halkına karşı silahlandıran ülkelerde kripto para birimlerinin popüler olması şaşırtıcı değil.” diyerek dikkatleri başka bir detaya çekti.

  Do Kwon Interpol Tarafından Aranıyor!

  Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, yaşanan çöküş sonrası Güney Kore makamlarınca adeta köşeye sıkıştırıldı. Yürütülen soruşturmalar vergi kaçakçılığına kadar uzanırken, Güney Kore mahkemesi Kwon’un tutuklanması kararını çıkardı. Bu gelişmeyi takip eden birkaç günlük süre sonunda ise Interpol tarafından Kwon’un aranma kararı çıkartılarak çember daraltıldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle