Kripto Para

Kurumsallar BTC için hareketlendi! 50 milyon dolarlık yatırım

  Kripto para piyasasına yakınlığı ile bilinen Ark Investment varlık yönetim şirketi, ödeme platformu Square yatırımları ile gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ETF başvurusu ile de gündeme gelen Ark Investment bu sefer 50 milyon dolarlık hisse satın aldı…

  ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase üzerinde halka arz olmasıyla dikkat çeken Ark Investment, kripto para şirketlerine yatırım yapmaya devam ediyor. Jack Dorsey’in sahibi olduğu ödeme platformu Square yatırımı ile gündeme gelen şirket, 50 milyon dolarlık hisse satın aldı

  Square CEO'su Jack Dorsey'nin Bitcoin odaklı merkeziyetsiz bir yapı oluşturacağını açıklaması, Ark Investment varlık yönetim şirketinin 50 milyon dolarlık yatırım kararında etkili oldu. Gelişmiş donanım cüzdanı hazırlıklarına başlayan Square, son dönemde varlık yönetim firmalarından yatırım almaya devam ediyor. 

  Ark Investment Yatırımlarına Devam Ediyor

  Twitter’ın da CEO’su olan Square CEO’su Jack Dorsey Haziran ayında bir donanım cüzdan çıkarmayı planladıklarını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde de Bitcoin (BTC) odaklı merkeziyetsiz bir proje üzerinde çalıştıklarını belirten Dorsey’in bu açıklamaları yatırım dünyasında hemen karşılığını buldu. 

  Popüler yatırım şirketi Ark Investment, Square ödeme şirketinden 225 bin 937 adet hisse satın aldığını açıkladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin ETF başvurusunda bulunan New York merkezli şirketin bu hamlesi, kripto para basınında geniş yankı buldu. Açıklanan bilgilere göre şirketin teknoloji hisselerine yatırım yapan ARKK fonu 179 bin 664 Square hissesi satın aldı. Bunun yanında internet teknolojilerine odaklanan ARKW fonu ise 46 bin 273 hisse satın aldı.

  Gözler Cathie Wood Üzerinde 

  ARK CEO’su Cathie Wood’un, Jack Dorsey ve Elon Musk’ın da olacağı The BitcoinWord etkinliğine katılması bekleniyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin destekçisi olarak bilinen Wood, Elon Musk hakkında çapıcı açıklamalar yapmıştı. Bitcoin’de Mayıs ayında yaşanan büyük düşüş öncesinde madencilik ve çevreyle ilgili olumsuz paylaşımlar yapan Elon Musk’ı sert bir dille eleştirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle