Analist PlanB BTC satacağı fiyatı açıkladı!

  Kripto para piyasasında başarılı tahminleriyle ünlenen ve Stok Akış Modeli (S2F) mucidi PlanB, elindeki Bitcoin’lerini satacağı fiyatı açıkladı. Usta analistin bu paylaşımı, kripto para topluluğunda büyük ilgi gördü…

  Twitter hesabında 517 binden fazla takipçisi bulunan usta analist PlanB, son paylaşımı ile kripto para basınında geniş yankı buldu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerini tahmin etme konusunda çok başarılı olan Stok Akış Modeli (S2F) mucidi olan analist yine dikkatleri üzerine çekti.

  PlanB, elindeki Bitcoin’leri belirli bir fiyat seviyesine gelindiğinde satmaya istekli olduğunu açıklamasıyla kripto para yatırımcılarının kafasını karıştırdı. Ünlü analist, önde gelen kripto para birimi Bitcoin için hedef fiyatında ya da sıfırda tutmaya hazır olduğunu söyledi. Bu açıklamalar kripto para topluluğu tarafından ilgiyle karşılandı. 

  Popüler Analist Bu Fiyattan BTC Satacak 

  Ünlü analistin icat ettiği Bitcoin’in Stok Akış Modeli’ne göre 100 bin dolar, Stok Akış Modeli Çapraz Varlık modeline göre ise 288 bin dolar hedefi bulunuyor. Elindeki BTC’lerin satışı hakkında konuşan usta analist PlanB, yeni fiyat seviyeleri paylaşmaya devam ediyor. 

  Analist ters riskten daha fazla potansiyel olarak BTC büyümesinin daha yüksek ihtimalli olduğunu belirterek şunları söyledi: “BTC yatırımımı bir call opsiyon olarak görüyorum. Ya sıfıra ya da 1 milyon dolara getireceğim ve başlangıç pozisyonumu buna göre belirleyeceğim. 100 bin dolar ve 288 bin dolar ile daha az ilgileniyorum. Ancak 2024 halving ve ötesine odaklandım. Volatilite umurumda değil, asimetrik getiri anahtardır (0 dolar – 1 milyon dolar).”

  Bitcoin Satışlarını Yorumladı

  Kripto para dünyasının en çok takip edilen analistlerinden PlanB, açıklamalarında ayrıca geçen hafta yaşanan büyük BTC satışına parantez açtı. Bu tür satış hareketlerinin on milyarlarca dolarlık büyük kayıpları tetiklediğini açıklayan analist, acemi yatırımcıların ve zayıf ellerin satış yaptığını söyledi

  PlanB’nin geliştirdiği Stok Akış Modeli, Bitcoin’in şu ana kadarki yörüngesini doğru tahmin etti. Popüler ve başarılı analiste göre, BTC fiyatı bu modelin belirlediği hedefler içinde ilerlemeye devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle