Kripto Para

Beşiktaş sahte BJK Coin hakkında yatırımcıları uyardı

  Beşiktaş JK resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, sahte kripto para girişimlerine karşı hem taraftarlar hem de kripto para yatırımcıları uyarıldı. Kulübün resmi olarak bu yönde bir girişimi veya projesi olmadığı belirtildi…

  Beşiktaş JK resmi internet sitesi üzerinden kripto paralar hakkında yeni bir duyuru yayınlandı. Kripto para basınında da geniş yankı bulan bu duyuruda hem taraftarlara hem de kripto para yatırımcılarına sahte kripto para girişimlerine karşı uyarılarda bulunuldu. Beşiktaş Fan Token, Beşiktaş Coin, BJK Coin gibi isimlerle dolandırıcılık faaliyetlerinin yapıldığı kulüp tarafından tespit edildi. 

  “Hukuki İşlem Başlatılmıştır”

  Yayınlanan duyuruda, dolandırıcıların “Beşiktaş Fan Token, Beşiktaş Coin, BJK Coin” gibi proje isimleri kullandıklarına dikkat çekildi. “Değerli taraftarlarımız, kötü niyetli bazı kişilerce, Beşiktaş Fan Token, Beşiktaş Coin, BJK Coin gibi adlar altında bir girişimde bulunulduğu tespit edilmiştir. Bu girişimin kulübümüzle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.”

  Beşiktaş adına taraftar tokenı çıkarıldığına dair sahte girişimlerle mücadele edildiği belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bu iş için açılmış olan internet siteleri ve ilgili kişiler hakkında gerekli hukuki işlemler derhal başlatılmıştır. Kulübümüz, taraftarlarımızın takımlarına destek olma gayelerini, bu şekilde kötüye kullanan fırsatçılarla her alanda mücadele etmekteyse de bu mücadelede en önemli görevin siz taraftarlarımıza düştüğünü hatırlatmak isteriz.”

  “Bu Tür Girişimler Kulübe Bildirilmeli”

  Kulüpten yapılan açıklamada ayrıca taraftarlara da seslenildi. Bu tür dolandırıcılık şüphesi içeren kripto para reklamları gören taraftarların bir an önce kulüple iletişime geçerek bildirim yapmaları istendi. Açıklamanın devamında kulübün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları dışındaki paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiği belirtildi:

  “Kulübümüzün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan bilgiler haricinde, kendisini kulübümüzün görevlisiymiş ya da kulübümüzle sözleşme ilişkisi kurmuş gibi tanıtan hiçbir kişi veya kuruma itibar etmemenizi; böyle bir girişimi tespit ettiğinizde Kulübümüze bildirmenizi önemle rica ederiz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle