Apollo Currency (APL) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Apollo Currency platformu ve yerel kripto para birimi APL Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. Merkeziyetsiz finansal işlemlerden, izlenemez coin transferine kadar birçok alanda araç olan APL Coin nasıl alınır, onun hakkında yorumlar neler, avantajları ve dezavantajları neler sorularına bu yazımızda yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Apollo Currency (APL) Coin Nedir?

  Apollo Currency (APL) Coin, Apollo Currency olarak isimlendirilen ve “all in one currency“ başlığı altında tanımlanan platformun yerel kripto para birimdir. All in one currency ise Blockchain’in tüm imkanlarından faydalanabilmek anlamına geliyor. APL Coin Apollo Currency platformunda yönetişin token’ı olarak da kullanılır.

  Yani APL Coin sahipleri Blockchain ile bağlantılı olan hemen hemen her işlemi bu altcoin ile yapabiliyorlar. 

  Projenin Amacı ve White Paper

  APL Coin ve Apollo Curruncy platformunun birleşimi 3 temel amaca sahiptir. 3. nesil olan APL Coin yatırımcıyı, Blockchain teknolojisini deneyimleme, merkeziyetsiz finansal işlemlere katılma ve üst düzey gizlilik protokolü ile işlem yapma amaçlarına ulaştırır. Tüm bu amaçları ise Whitepaper’ı içinde yer alan “sınırsız imkanlar“ model başlığı altında yatırımcılara sunuluyor. ALP Coin projesinin detaylarını aktaran Whitepaper’dan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. https://apollo.auto/platform/whitepaper.html 

  APL Coin Yorum ve Tahminler

  Analistler APL Coin hakkında yorum yaparken, onun bir kripto paranın sağladığı tüm olanakları sunduğunu yanında ise yüksek teknolojiyi de kazandırdığını belirtiyorlar. Analistler, özellikle “Shuffling“ olarak bilinen gizlilik modelini ele alıyorlar. Analistler APL Coin’in bu nitelikle, kripto para yatırım hesabına sahip olan kişinin tüm fonlarını ve işlemlerini anonim hale getirebildiğini aktarmışlar. Diğer bir ifade ile yatırımcının fonlamaları artık başka biri tarafından takip edilemez hale geliyor. 

  APL Coin yatırımcıları ise IP Masking adı verilen teknolojik özellikten söz ediyorlar. Bu özelik APL Coin ile yatırım yapanların IP korumalarını minimum 3 kez maskeleyebilmelerine imkan sunuyor. Yani kişi kendi IP’sini özelleştirilmiş bir konumda güven altına alabiliyor.

  Apollo Currency Geleceği Ne Olur?

  Analistler APL Coin’in gelecekte kripto para piyasasının başrollerinden biri olabileceğini düşünüyorlar. APL Coin’in yakın geleceğinde ise değer kazanımının olabileceğini açıkladılar. 2021 senesinin ilk periyodu içinde APL Coin fiyatının 0.0069 dolar ile 0.0075 dolar bandı arasında olabileceğini ifade ediyorlar. 

  Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 APL coin fiyatı %apollo+try% TL. Döviz cinsinden ise %apollo+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Apollo Currency  fiyatı 24 saatte %apollo+yuzde%.

  APL Coin ile alım-satım yapmadan önce yüksek oynaklığa sahip olan fiyatın anlık takip edilmesi gerekir. 

  Apollo Currency (APL) Coin Nasıl Alınır?

  Apollo Currency (APL) Coin almak için takip edilecek aşamalar:

  • İnternetten BitMart veya DigiFinex kripto para borsası platformuna erişilir. APL Coin bu iki borsanın işlem listesinde yer alıyor.
  • Erişilen platformun ana sayfasından “yeni kayıt“ başlıklı sekmeye tıklanır.
  • Ekranda beliren tabloya e-posta bilgisi ve tabloda istenen kimlik bilgileri girilerek, yine ekranda görüntülenen “kaydet“ başlıklı kutucuğa tıklanır.
  • Bu adımlar sayesinde bir hesap açılışı sağlanır.
  • İşlem bizi ana sayfaya tekrara yönlendirdiğinde ise “kripto hesaba para yatır“ başlıklı sekmeye tıklıyoruz.
  • Görüntüleyeceğimiz tabloya hesaba aktaracağımız para birimi ve tutarını girip, kredi kartıyla para yatırma yöntemini seçebilirsiniz.
  • Ardından gelen boşluklara ise işlem için gerekli kart numara bilgileri verilerek, “onay“ kutucuğuna tıklanır. Bu onaylar para kripto para hesabına transfer olur.
  • Açılan yeni pencereden “kripto para al“ komutuna tıkladığımızda ekrana bir satın alma tablosunun geldiğini göreceksiniz.
  • Bu tablodan APL kripto para birimini ve almak istediğiniz miktarı seçip, sayfadaki “satın al“ başlıklı komuta rahatlıkla tıklayabilirsiniz.

  Tüm işlemler ardından alım emri verdiğiniz APL Coin miktarını kripto para hesap bakiyesinden görüntüleyebilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  APL Coin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Şifrelenmiş Veri Göndermek: APL Coin ile işlem yapan yatırımcıların tüm adımları takip edilemez ve gizli hale gelir. Bu yüksek güvenlik avantajını sunar. Aynı güvenlik node’lar arası veri aktarımında da öne çıkar. Tüm web tarayıcılarının bir paket içinde hareket eder gibi veri iletebildikleri bir VPN kanalı Apollo Currency ağında oluşur.
  • İzlenemeyen İletişim Fırsatı: Apollo Currency ağında APL Coin ödemeleri ardından izlenemeyen dosya transferi, izlenemeyen mesajlaşma gibi işlemlere dahil olunabilir. Bu özellikle bilgilerini açığa vurmak istemeyen, kurumsal yatırımcılar için bir avantajdır.
  • Kişisel Bilgileri Koruma Avantajı: APL Coin ile Apollo Currency üzerinden işlem yapmak isteyen yatırımcılar ad ve soy ad ile sisteme kaydolmak zorunda değillerdir. Sadece br rumuz kullanılabiliyor. Kullanıcı olmak için bir e-posta adresinin veya web sayfa adresinin verilmesi yeterlidir. Bu açıdan kimliğe ilişkin detaylarda diğer kullanıcılar tarafından görülemez.
  • Apollo Oylama Sistemi: APL Coin sahipleri Apollo oylama sistemine dahil olabiliyorlar. Bu durum onlara, anketlere katılarak yetkili seçme, kamuoyunun APL Coin’e karşı bakış açısını görme avantajlarını kazandırıyor.
  • Desantralize Pazar: Bu Pazar APL Coin sahiplerinin girebildiği ve dünyaca ünlü ürünleri APL Coin ile satın alabildikleri bir alandır. Aynı zamanda en fazla APL Coin ödemesi alan ve olumlu yorum yapılan ürünler bu pazarda satıcı itibar sistemi sıralamasında üste çıkarlar. Yani APL Coin bu pazarda satıcılara kendilerini gösterebilme kullanıcılara ise alışveriş yapabilme avantajı sunar. 

  Dezavantajları Ne?

  APL Coin dezavantajları hakkında ayrıntılar şu şekildedir:

  • Tek Kullanımlık Kripto Cüzdan: Apollo Currency ağı APL Coin işlemlerinde güvenliği garanti etmek için tek kullanımlık kripto cüzdanları işlem başladığı an oluşturuyor. Anonim servislerde oluşan bu anonim cüzdanlar arasında iki kullanıcı arasında transfer vb. işlemler gerçekleşiyor. Bu cüzdan sistem teknolojisinden destek alarak bakiyeyi parçalara bölüp izlemez bir modda yatırımcılarının izlenebilir kalıcı kripto cüzdanlarına aktarıyorlar. Bu sistem aslında oldukça faydalı, ancak yatırımcının kafasını karıştıran bir model olduğu için belirli bir kesimin APL Coin’e mesafeli durmasına sebep oluyor. İşlem hızını sunarken karmaşık bir modeli transferlerde uygulaması yatırımcıların dikkatini çekmiştir.
  • Yatırımda Kısıtlı Erişilebilirlik: APL Coin sadece 2 farklı kripto para borsasında listeleniyor. Bu yüzden global olarak çok tercih edilen işlem hacmi geniş borsalarda APL Coin ile yatırma girme şansı düşüktür.

  Sonuç

  APL Coin izlenemez dosya aktarımı ve yatırım işlemi yapmak için tercih edilen bir altcoindir. Analistler 2021 senesi ilk yarısı bitmeden APL Coin’in değer kazanabileceğini ifade ediyorlar. Sunduğu yüksek güvenlik protokolü ile gelecekte başarıyı yakalaması bekleniyor. Aaltcoin’in ilerleyen süreçte nasıl bir konumda olacağını yaşanan gelişmeler ardından net şekilde öğreneceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle