Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Mart 2024

  Bitcoin (BTC) fiyatında düzeltme sinyalleri takip ediliyor. BTC’deki sert yükseliş sonrası kripto para piyasası genelinde inişli çıkışlı hareketler öne çıktı.

  1 Mart 2024 Cuma günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin, şubat ayında, tarihinin en iyi aylık performansını sergiledi. Bir ay içinde 19.8 bin dolarlık yükselen BTC piyasa değerini de 390 milyar dolar artırdı.

  Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, BTC’nin 55 bin dolara kadar düzeltme yapabileceğini ancak bunun önemsiz olduğunu söyledi. Spot BTC ETF’lerinin bir ilk olduğunu hatırlatan milyarder, “85 trilyon dolarlık varlığı bulunan yaşlı neslin bir bölümü artık Bitcoin’e daha rahat şekilde gelecek” dedi.

  Binance duyurusuna göre farklı blok zinciri, varlık ve dApp’leri birbirine bağlayan Axelar’ı (AXL) listeledi. AXL/BTC, AXL/USDT, AXL/FDUSD ve AXL/TRY pariteleri işleme açılırken AXL fiyatı 1.60 dolardan, 2.60 dolara kadar çıktı.

  Zincir üstü verileri analiz eden Lookonchain, dün Binance’te yeni açılan bir cüzdan adresinin bugün 61 bin 810 dolar ortalamayla 153 milyon dolarlık BTC aldığını açıkladı. Balinanın, son 1 ayda yüzde 45 yükselmesine rağmen BTC alımı yapması yatırımcıları heyecanlandırdı.

  The Market Ear analistleri ise BTC rallisini kaçıran boğaları “Bitcoin’in 14 günlük RSI ölçümü 88 seviyesinde. RSI'ın bu kadar aşırı alıma tanık olduğunu hiç görmemiştik. Artık ralliyi kovalamak için çok geç gibi görünüyor” yorumuyla uyardı.

  Kripto paralara karşı katı kurallarıyla tanınan Nijerya hükümeti, dövizde spekülasyon yaptığı gerekçesi ile Binance borsasından 10 milyar dolar talep etti. Ayrıca Binance Nijerya kolunun 2 yöneticisi göz altına alındı.

  Ünlü milyarder Elon Musk, yapay zeka üreticisi OpenAI ve CEO’su Sam Altman’a dava açtı. 2015’te yapılan anlaşmaları ihlal ettiğini öne süren Musk’ın davasıyla birlikte Sam Altman’a ait olan Worldcoin (WLD) fiyatı düşüşe geçti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoin piyasasında yükseliş trendi yavaşladı. Aşırı alım bölgesine ulaşan pek çok kripto parada düzeltme sinyalleri takip ediliyor. BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerde ise son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle