Kripto Para

Hollanda hükümetine BTC’yi hemen yasaklama çağrısı!

  Hollanda Merkezi Planlama Bürosu Direktörü Pieter Hasekamp, hükümete Bitcoin ve diğer kripto paraları bir an önce yasaklama çağrısında bulundu. Kripto paraların herhangi bir değerinin olmadığını vurgulayan yönetici, geç kalınmadan harekete geçilmesinden yana…

  Hollanda Merkezi Planlama Bürosu Direktörü Pieter Hasekamp, ulusal basında yer alan yazısında kripto para birimlerine karşı sert önlemler alınmasını istedi. Hollanda hükümetine çağrıda bulunan isim, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin çok geç kalınmadan yasaklanması gerektiğine inanıyor. 

  Hollanda’da 1945 yılında kurulan ve faaliyetlerini bağımsız bir şekilde sürdüren Merkezi Planlama Bürosu Direktörü Pieter Hasekamp, çarpıcı açıklamalar yaptı. Yayımlanan yazısında hükümetin en kısa süre içinde kripto para birimlerine yaptırım uygulaması gerektiğini vurguladı. 

  “Bitcoin Çok Geç Olmadan Yasaklanmalı”

  Hasekamp, herhangi bir içsel değerinin olmadığını söylediği kripto para birimlerini yasaklama konusunda Hollanda hükümetine çağrıda bulundu. Kripto para birimlerinin üretimi, alım satım işlemleri ve kripto paraları bulundurma süreçlerine derhal müdahale edilmesi gerektiğini söyleyen isim büyük dikkat çekti. 

  Merkeziyetsiz yapısı ve belirli bir finans kuruluşuna bağlı olmayan kripto para birimlerinin nasıl yasaklanması gerektiği konusunda açıklama yapmayan Hasekamp bir an önce harekete geçilmesini istedi. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin suçlular tarafından kullanıldığını öne süren Hollanda Merkezi Planlama Bürosu Direktörü’nün bu yazısına hükümet kanadından henüz yanıt gelmedi.

  “Geç Kalınırsa Sonuçları Ağır Olur”

  Kripto para piyasasında çok sayıda dolandırıcılık olduğunu söyleyen Hasekamp yazısında bir an önce harekete geçilmesi gerektiği konusunda ısrarcı oldu. Yöneticiye göre, yatırımcılar ve devletler, Bitcoin yasaklanması konusunda ne kadar çok vakit kaybederlerse o kadar ağır sonuçlarla karşılaşabilirler. 

  Özgürlükler ülkesi olarak tanınan Hollanda’da kripto para birimlerinin yasaklanması konusu bir süredir tartışılıyor. 2018 yılında da Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra, kripto para birimlerinin yasa dışı faaliyetlerde kullanılması konusunda endişelerini dile getirmişti. Sektörün bir an önce regüle edilmesi konusunda fikir birliğine varan yetkililer, kripto paraları tamamen yasaklama konusuna sıcak bakmıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle