Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 26 Şubat – 5 Mart 2022

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken altcoinlerde de inişli çıkışlı bir grafik çizildi. En değerli ilk 10 kripto para birimi içindeki altcoinlerde çok ciddi fiyat hareketleri görülmese de volatilitenin yüksek olması yatırımcıları heyecanlandırdı. Ancak ilk 100 içinde yer alan kripto paralarda haftalık bazda çok sağlam kazançlar yazıldı.

  26 Şubat ile 5 Mart 2022 tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoinleri ve önemli gelişmeleri haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  UMA (UMA)

  Geride kalan son 7 gün içinde altcoin yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerinin başında UMA (UMA) coin geldi. Son haftalarda epey sessiz kalan ancak son günlerde hızlı bir ralli başlatan UMA coin yüzde 90 üzerinde getiri sağlayarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. Bir haftada yüksek kazanç fırsatı sunan UMA coin bu hamlesiyle yerli altcoin yatırımcılarının da radarına girdi. 

  Kasım 2021'de Across protokolünün kullanıma sunulmasından bu yana UMA, Şubat ayının büyük bir düşüşle karşılaşana kadar fiyatına yansıyan önemli sonuçlar kaydetti. Ancak, o zamandan beri işler düzelmeye başladı ve yatırımcılara büyük kazanç fırsatları peş peşe geldi. Protokolün popülaritesi artarken fiyatlar da hızla yükseldi. 

  Bu büyümenin arkasındaki temel nedenlerden birinin, protokolün benimsenmesinde, yani UMA coinin potansiyelini fark eden ve çoğunluğa atlayan kullanıcı sayısındaki artış olması dikkat çekti. Son zamanlarda UMA platformunun arkasındaki ekip önemli girişimlere imza attı ve UMA coin değerini yükseltmeyi başardı. 

  UMA coin, Üstün kullanıcı deneyimine sahip ve işlemleri sigortalamak için Optimistic Oracle'ı kullanan "en hızlı, en ucuz ve en güvenli L2 - L1 köprüsü" olarak lanse ederek Across protokolünü başlattı. UMA, Ethereum (ETH) blok zincirine dayalı sentetik varlıklar tasarlamak ve oluşturmak için açık kaynaklı bir protokoldür.

  Waves (WAVES)

  En çok kazandıran altcoinler listesinin ikinci basamağında geçtiğimiz haftalarda da yatırımcısının yüzünü güldüren Waves (WAVES) coin yer aldı. WAVES coin fiyatı bir haftada yüzde 55 oranında değer kazandı ve rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. Bu gelişmenin arkasında WAVES geliştiricilerinden gelen son dakika duyuruları ve basına sızan önemli haberler etkili oldu. 

  Waves'in bu hafta fiyatındaki büyük bir ralli, "ölüm çaprazı" teknik modeli nedeniyle önümüzdeki seanslarda neredeyse iki katına çıkma riskini ortaya koydu. Hatırlanacağı üzere WAVES coinin fiyatı 2018'de 'death cross'un ardından yüzde 85 düşmüştü. Bir varlığın uzun vadeli hareketli ortalaması, kısa vadeli hareketli ortalamasının üzerinde kapandığında bir ölüm çaprazı gündeme gelir.

  Özellikle Waves'in haftalık grafiğinde, 50 haftalık üstel hareketli Şubat'ta sona eren haftada 20 haftalık üstel hareketli ortalamasının üzerine çıktı. Bu gelişmeler usta analistler tarafından altcoin yatırımcısına duyurulunca WAVES coin fiyatında çok hızlı bir ralli başladı. Yatırımcıların ilgisiyle bu ralli haftalık bazda iyi kazanç getirdi.

  Anchor Protocol (ANC)

  Son 2 haftadır listeden inmeyen Anchor Protocol (ANC), son 7 gün içinde de en çok kazandıran altcoinlerden biri olmayı başardı. Geride kalan 1 aylık periyotta yatırımcısına çok ciddi bir kazanç bırakan ANC coin adından sık sık söz ettirmeye devam ediyor. ANC coinin 28 Şubat tarihinden bu yana kazancı yüzde 50 seviyesine dayanarak yatırımcısına bir kez daha kazanç mutluluğu tattırdı. 

  Anchor Protocol pazarındaki son satın alma dönemi, önemli bir momentum göstergesine göre ANC coini aşırı değerli hale getirdi. ANC coinin günlük göreceli güç endeksi (RSI) üzerindeki okumalar 80'e yakın çıktı ve bu da tokeni teknik olarak "aşırı alım" gösterdi. Anchor Protocol ayrıca, FED'in agresif faiz artırımı beklentilerine karşı, 2021'in 4. çeyreğinde başlayan ve bazılarının "kripto kışı" dediği dönemde maruz kaldığı tüm kayıpları da sildi.

  ANC, Anchor Protocol'ün UST (Terra'nın dolara sabitlenmiş stablecoin'i) mevduat sahiplerine yıllık yüzde 20 oranında istikrarlı bir getiri (APY) sunan merkezi olmayan para piyasasının yönetim belirtecidir. Buna ek olarak, borçluların, tahvilli LUNA (bLUNA) kullanarak UST kredilerini teminat altına almalarını sağlar. ANC coin fırtınası altcoin piyasasında esmeye devam ediyor. 

  Chiliz (CHZ)

  Taraftar Token denilince akla ilk gelen proje Chiliz (CHZ) coin haftalık bazda yüzde 17.68 oranında yükselerek yatırımcısını sevindirdi. CHZ coin fiyatındaki bu yükseliş uzun zamandır ralli bekleyen yatırımcılara umut verdi. Analistler CHZ coin geleceğindeki yükseliş hareketlerinin devam edeceğini söyledi. 

  MVRV göstergesine eklenen güven, merkezi kuruluşlarda tutulan CHZ coinin son üç aydaki performansını gözler önüne serdi. Yaklaşık 100 milyon token borsalardan alındı ve bu hamle yatırımcıların yakın gelecekte CHZ coinin performansına güvendiklerini gösterdi. 

  Chiliz için, 365 günlük MVRV, baskı sırasında yüzde -46.8 civarında seyrediyordu ve bu da büyük bir aşırı satım durumunu gösteriyordu. Geçen yıl CHZ satın alan sahiplerinin daha da düşük seviyesini gösteren bu noktaya ulaşılınca altcoin yatırımcılarından çok ciddi bir alım dalgası başladı. Öte yandan CHZ için bir U dönüşü yapılmasında balinaların da yüklü miktarda CHZ alımı etkili oldu. 

  NEAR Protocol (NEAR)

  Haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoinler arasında NEAR Protocol (NEAR) avantajları ile öne çıktı. NEAR coin fiyatı geride kalan 7 gün içinde yüzde 14.62 oranında artarak yatırımcısına kazanç fırsatı sundu. Basına yansıyan gelişmeler NEAR coin artışında etkili oldu. NEAR yatırımcıları ve analistleri bu yükseliş hareketlerinin devam etmesini bekliyor. 

  NEAR protokolü, kullanıcı dostu ara yüzleri ve araçları ile ün kazanırken altcoin piyasasında da adından söz ettirmeye başladı. Geliştiricileri ve ekipleri daha erişilebilir DApp'ler oluşturmaya teşvik etmek için tasarlanmıştır ve daha yüksek hız ve ölçeklenebilirlik elde etmek için parçalama sürecini kullanır. 

  Son birkaç ay, DeFi ve NFT'lere kolay erişim sağlayan bir Katman 1 blok zinciri olarak NEAR ekosisteminde büyük bir popülerlik artışı gördü. NEAR, NEAR ile Solana, Terra ve Celo gibi diğer birçok blok zincirine daha fazla ekosistem direnci sağlamak için Allbridge'in başlattığı zincirler arası köprü ile zincirler arası ortaklıklar kurdu. 

  Blok zincirler işbirliği yaptıkça pazar farkındalığını artırmak için yeni fırsatları kovalayan yatırımcılar büyük kazanç elde edebildi. NEAR protokolü oldukça popüler bir blok zinciri ve Multichain oldukça popüler bir köprü operatörü olduğundan, bu ortaklık birlikte çalışabilirliği kullanıcıların akıllarının en üstüne taşıdı. Böylelikle haftalık bazda en çok kazandıran altcoinler listesinde NEAR coin adı da yer aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle