Kripto Para

100 milyon dolarlık satış! BTC madencileri neyin peşinde?

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik devam ederken, yatırımcılar Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş beklentisini sürdürüyor. Glassnode tarafından sağlanan veriler, BTC madencilerinin son 7 gün içinde yaptığı satışları gözler önüne serdi.

  Kripto para analitik şirketlerinden Glassnode, BTC madencileri ile ilgili yeni bir rapor yayınladı. BTC madencilerinin geçtiğimiz hafta 100 milyon dolarlık satış yaptığını gösteren bu rapor kafalarda soru işareti bıraktı. Uzmanlar, BTC fiyatının daha da düşüp düşmeyeceği sorusuna yanıt verdi.

  BTC madencilerinin elinde tuttukları varlık miktarı 25 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla 1.831 milyar BTC seviyesindeydi. Fakat madencilerin 31 Ağustos 2023’teki rezervlerine bakıldığında bu rakam 1.827 milyar BTC’ye düştüğü görüldü. Bu durum, madencilerin son 7 gün içinde 4 binden fazla BTC satışı yaptığını gözler önüne serdi.

  Madenciler 1 Haftada 4 Bin BTC Sattı

  Madenci rezerv verileri, cüzdan bakiyeleri ve madencilik havuzlarındaki gerçek zamanlı değişikliklerden oluşuyor. Bu verilerdeki değişimler, madencilerin son dönemde BTC varlıklarını elden çıkardıklarını gösteriyor. BTC madencilerinin satış yapması, kripto para piyasasının küçük oyuncuları olan bireysel yatırımcı üzerinde satış baskısı yaratıyor.

  BTC madencileri şu anda dolaşımdaki toplam BTC’nin yaklaşık yüzde 9.4’lük bir kısmına sahip. Bu veri, stratejik yatırımcıların BTC alım satım faaliyetlerini yakından izlemesine yol açıyor. BTC fiyatı eylül ayına düşüş trendiyle başlarken bu durumun arkasında madencilerin son 1 haftada 100 milyon dolarlık satış yapması etkili oldu.

  BTC Fiyatında 25 Bin Dolar Altı Kritik

  BTC fiyatı 25 bin dolar desteği üzerinde tutunmaya çalışırken son 24 saat içinde hafif dalgalanmalar yaşadı. Mevcut işlem fiyatıyla madenciler 103 milyon dolar değerinde BTC satışı gerçekleştirdi. Uzmanlara göre madencilerin satış baskısını karşılayacak bir talebin olması gerekiyor.

  Aksi halde BTC fiyatı kritik seviye olarak görülen 25 bin doların altını test edebilir. Zincir üstü verilere göre BTC yatırımcıları mevcut piyasa fiyatının altında alım emirleri girmiş görülüyor. 25 bin 800 dolardan yaklaşık yüzde 5 daha düşük fiyattan 5.6 milyon BTC satın alım emri verilmesi dikkat çekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle