Kripto Para

Google geri adım attı! BTC reklamlarını yayınlayacak

  Dünyanın en büyük ve en çok kullanılan arama motoru Google, 2018 yılında aldığı kripto para kararında geri adım attı. İnternet devi, üç yıldan fazla bir süredir uygulanan Bitcoin ve kripto para reklamcılığı yasağını kaldırdığını açıkladı…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, sektör açısından olumlu denilebilecek haberler de gündeme geliyor. Bunlardan biri internet devi Google tarafından yapılan açıklama oldu. Dünyanın en popüler arama motoru Google, hatırlanacağı üzere 2018 yılında aldığı karar doğrultusunda Bitcoin ve kripto para reklamlarını yayınlamıyordu.

  Kripto para şirketlerine karşı mesafeli bir tavır takınan Google, bu kararında geri adım attığını açıkladı. Sektörün her geçen gün daha fazla benimsenmesi ve kripto para kullanıcı sayısının artmasını göz önünde bulunduran Google ekibi, kripto para reklamları için uygulanan yasağın kaldırıldığını açıkladı. 

  Kripto Para Borsalarının Reklamlarını Yayınlayacak

  Kripto para basınında yankı bulan ve sektör için önemli bir gelişme olarak kabul edilen bu yasağın kalkması dikkatlerden kaçmadı. Google tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “3 Ağustos’tan itibaren, Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen Kripto Para Birimi Borsaları ve Cüzdanları sunan reklam verenler bu ürün ve hizmetlerin reklamını yapabilir.”

  Ancak Google yine de reklam vermek isteyen kripto para şirketi için bazı gereksinimleri öne çıkarıyor. Bunlar arasında reklam verenin FinCen’e kayıtlı olmak veya banka olmak ve ister eyalet ister federal düzeyde olsun, yerel yasal gereklilikler de dahil olmak üzere ilgili yasal gerekliliklere uymak şartlarını yerine getirmesi önemli görülüyor

  BTC Fiyatına Olumlu Yansır Mı?

  Kripto para yorumcuları ve uzmanlar, Google tarafından 2018 yılında alınan kripto para şirketleri reklam yasağını 3 yıl sonra kaldırılmasını değerlendirdi. Uzmanlara göre bu gelişmenin piyasaya ve özellikle Bitcoin fiyatına nasıl bir etkisi olacağını kestirmek zor görünüyor. 

  Fakat Google üzerinde kripto para şirketleri ve borsaların reklam vermesinin olumlu sonuçlar doğuracağı belirtiliyor. Çünkü en büyük kripto para Bitcoin’in kendi başına bir pazarlama durumu olmadığı için kripto para şirketlerine bu konuda büyük bir iş düşüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle