Bitcoin Temmuz’a kadar 100 bin dolar olabilir mi?

  Kripto para sermaye yöneticisi Timothy Peterson’a göre Bitcoin (BTC), 30 Haziran 2021 tarihine kadar 100 bin dolara ulaşmış olacak. Ancak Peterson’a göre bu yükselişin gerçekleşmesi için belli şartların oluşması gerekiyor. Peterson, bu şartların neler olması gerektiğini dile getirdi.

  Bitcoin (BTC), 2009 yılında yazılımcı Satoshi Nakamoto tarafından piyasalara sürüldü. Sınırlı sayıdaki Bitcoin’den toplamda 21 milyon adet çıkarılmış olacak ve bunun 18 milyondan fazlası çıkarıldı. Bitcoin üretimleri her 4 yılda bir yarıya iniyor. Kripto para sermaye yöneticisi Timothy Peterson, bu önemli etkenin yanı sıra, Bitcoin fiyatının Temmuz 2021 dönemine kadar hangi şartlarda 100 bin dolara ulaşacağını dile getirdi.

  Timothy Peterson’un Tahminleri

  Peterson’a göre Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşması için “istikrarlı” bir büyüme oranı kaydetmesi gerekiyor. 10 yıldan daha uzun süredir piyasada bulunan Bitcoin’in 60 bin doların üzerine çıkması, eskiden sadece “hayal” ürünüydü. Ancak Bitcoin bu hayali gerçekleştirdi. Nisan ayının başından bu yana Bitcoin, günlük ortalama %0,65 oranında büyüme elde etti.

  Eğer Bitcoin mevcut büyüme hızını koruyabilirse, Timothy Peterson’a göre 30 Haziran tarihinde 100 bin dolara ulaşacak. Öte yandan Bitcoin’in 100 bin dolar üzerine çıkması ve yükselmeye devam etmesi içinse Peterson, geçen yılki ivmesini sürdürmesi gerektiğini düşünüyor. Timothy Peterson, Temmuz 2020 döneminde Bitcoin’in 10 bin doları aşacağını doğru tahmin etmişti.

  Spilotro’nun İşaret Ettiği İndikatör Ne Diyor?

  Kripto para piyasalarında birçok analist, bir sonraki boğa döngüsünde Bitcoin’in 125 bin ile 325 bin dolar arasında fiyatlanacağını öngörüyor. Fakat bazı analistlere göre Bitcoin bu döngüde 400 bin dolara kadar ulaşabilir. Popüler analist Tony Spilotro’ya göre ise söz konusu döngünün “Pi Cycle Top” indikatörünün tepesinin, en üstünde gerçekleşme ihtimali bulunuyor.

  Yani Spilotro’nun işaret ettiği indikatörde, Bitcoin’in günlük büyüme oranı bundan sonra düşüşe geçmeye başlayacak. Temmuz ayına geldiğimizde ise indikatöre göre BTC 100 bin dolara ulaşamayacak. Analist, bunun ardından çok daha düşük fiyatlara dönüşün bu döngüyü takip edeceğini savunuyor. Spilotro’nun işaret ettiği indikatör doğru sonuçlar verecekse, yatırımcıların Bitcoin’i uzunca bir süre beklemesi gerekecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle