BTC son 3 ayın en yükseğinde! İşte direnç seviyeleri

  En büyük kripto para birimi Bitcoin, son haftalarda sağlam kazanımlar elde etmesiyle yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Son 3 ayın en yüksek seviyesine kadar tırmanmayı başaran BTC’de yükseliş devam edecek mi?

  Kripto para birimlerinin öncüsü olan Bitcoin (BTC) yükseliş trendini korumasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. En büyük kripto para birimi, son haftalarda giderek iyileşen performansıyla yatırımcılarını memnun ediyor. BTC fiyatı son dönemde 46 bin 400 doların üzerini test ederek son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

  Bu seviyede tutunmakta zorlanan Bitcoin fiyatındaki satış baskısı da giderek arttı. Birkaç saat sonra hafif düzeltme gören BTC yeniden 45 bin dolarlı seviyelere geriledi ve burada kendine sağlam bir zemin hazırlamaya başladı. Bitcoin fiyatını analiz eden uzmanlar, temmuz ayının sonundaki 30 bin dolarlı seviyelere göre hala yüzde 54 daha yüksek olduğunu vurguluyor. 

  Bitcoin Fiyatında 40 Bin ve 45 bin Dolar Dirençleri

  Kripto para borsası OKEx’in kıdemli editörü Hunain Naseer, yatırımcıların yakından takip ettiği BTC fiyatı hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Ünlü analist, lider kripto para biriminde 40 bin ve 45 bin dolar dirençlerine dikkat çekti. Popüler analist, BTC fiyatının bu hafta sonuna kadar daha da yükselebileceği ihtimaline inanıyor:

  “Piyasa lideri Bitcoin şu anda 45 bin doların hemen üzerinde kritik bir aralıkta işlem görüyor. Bu eğilim devam ederse, daha hızlı hareketli ortalamaların daha yavaş olanları geçtiğini görmeye başlayacağız. Yani bunlar fiyatı için bir yükseliş göstergesi.”

  Düşüş İhtimali Unutulmamalı 

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki görünümü yorumlayan kıdemli analist, BTC fiyatında görülebilecek olası düşüş hareketlerine de ayrı parantez açtı. Birkaç gün boyunca yükseliş hareketlerinin ardından gerileme yaşanabileceği konusunda yatırımcıları uyardı: 

  “BTC’nin 50 bin doları aşmaya çalışmadan önce birkaç gün boyunca 45 bin dolar ile 48 bin dolar arasında konsolide olması muhtemel. Ancak olumsuz bir taraf da mevcut. Bu da 42 bin dolar civarında olası bir desteğin yeniden test edilmesi. Bu gerçekleşse bile, fiyatın oldukça hızlı bir şekilde 45 bin dolara geri dönmesi muhtemel.”  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle