Kripto Para

Singapur'da ilk dijital tahvil!

  Singapur merkezli DBS Bankası, menkul kıymet token teklifinde (STO) 11.3 milyon dolarlık dijital tahvil ihraç etti. Bankanın piyasaya sürdüğü token’lar hisse senetleri, sabit gelir ve daha fazla alım satım yapmak için kullanılabilecek…

  Kripto para piyasasında yeniden yükseliş sinyalleri görülmüşken, piyasaya olumlu yansıyacak gelişmeler de devam ediyor. Geleneksel bankaların kripto para sektörüne birer birer girmeleri ile birlikte bu olumlu hava piyasa genelinde kripto para fiyatlarına da olumlu yansıyor. Son olarak Singapur’un DBS Bank’ı, DBS Digital Exchange’de ilk menkul kıymet token teklifini duyurdu.

  Singapur merkezli bankanın piyasaya sürdüğü tahvil, DBS’nin varlık dijitalleştirme stratejisi kapsamında, varlık tokenizasyonuna yönelik artan eğilimden yararlanma hedefi taşıyor. Bununla birlikte DBS Digital Exchange’deki teklifleri genişletmek için yapılan ilk listeleme olmasıyla da ayrı bir öneme sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

  Özel Sermaye Piyasalarına Alternatif Kaynak

  Dijital tahvil ayrıca, diğer şirketlere menkul kıymetlerini ve varlıklarını tokenleştirme konusunda imkan vererek sermaye artırmalarını sağlıyor. DBS Sermaye Piyasaları Başkanı Eng-Kwok Seat Moey, bu konuda yaptığı açıklamasında menkul kıymet token ihraç etmenin, şirketler için özel sermaye piyasalarından alternatif kaynak yaratma avantajları sunduğunu söyledi.

  Eng-Kwok Seat Moey, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “DBS Digital Exchange’deki ilk STO listemiz, ihraççılar ve yatırımcılar için değerin kilidini açmanın yeni yollarını kolaylaştırıyor. Bu alanda dijital varlık ekosistemimizin gücünü vurguladığı için önemli bir kilometre taşıdır.”

  DBS Digital Exchange Gelişiyor

  2020 yılında 4,73 trilyon ABD Doları ile rekor seviyeye ulaşan küresel özel sermaye piyasasının yaklaşık üçte birini Asya – Pasifik bölgesi oluşturuyor. Dijital menkul kıymetler borsalarında STO’ların ihracı ise, şirketlerin alternatif platformlar üzerinden kullanabilecekleri fonlara ulaşabilmelerini sağladığı için ayrı bir önem taşıyor.

  Singapur’un DBS Bank’ı, STO’nun yatırımcılar için erişimi ve likiditeyi de artıracağını ifade ediyor. İlk olarak geçtiğimiz aralık ayında başlatılan DBS Digital Exchange, dijital varlıklar için tokenizasyon, ticaret ve saklama sağlamak için blockchain teknolojisini kullanıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle