Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 18 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasının genelinde belirsizlikler devam ederken Bitcoin ve popüler altcoinlerdeki fiyat değişimleri yakından takip ediliyor. Yatırımcılar, uzun bir süredir konsolide olan Bitcoin fiyatında yükseliş hareketlerinin gelmesini istiyor. Ancak bir türlü yükseliş hamlesini kalıcı hale getiremeyen BTC fiyatındaki düşüşler, önde gelen altcoin projelerini de olumsuz etkileme devam ediyor.

  19 Temmuz Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Amerikalı risk sermaye yatırımcısı Tim Draper yakın zamanda gerçekleştirdiği röportajında Bitcoin ile ilgili tahminlerini paylaştı. Girişimci Tim Draper, 2022 yılının sonunda veya 2023 yılının başlarında BTC fiyatının 250 bin dolar olacağını söyledi. Tim Draper en son 2019 Haziran ayında aynı tahmini yapmıştı. Böylece Tim Draper’in fikrinin değişmediği anlaşıldı.

  Dünyanın en değerli kripto varlığı Bitcoin, toplam piyasa değeri 600 milyar doların altına düşerken son 24 saat içinde değerinin yaklaşık yüzde 2’sini kaybetti. Bitcoin yatırımcılarını endişelendiren bu gelişme, Bitcoin’de ayı sezonu yaşandığının en büyük belirtilerinden biri olarak gösterildi. 

  Blockchain.com istatistiklerine göre, Bitcoin fiyatı yeniden 30 bin dolarlı seviyelere inmesi sebebiyle işlem hacmi yeni düşük seviyelere ulaştı. Coinbase, Kraken, Binance ve Bitstamp dahil olmak üzere tüm büyük borsalarda büyük bir hacim düşüşü yaşanması yatırımcıları endişelendirdi.

  Altcoinlerde ise Whale Alert kripto para izleme botu son paylaşımında XRP balinalarının transferini açıkladı. XRP balinaları birkaç saat önce değeri yaklaşık 50 milyon dolara denk gelen transfer yaptı. Açıklamaya göre XRP balinaları arasında 84 milyon adet XRP transfer edildi

  Yerli kripto para piyasasında öne çıkan haberde Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, kripto paralarla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre Gül, kripto para alım satımında denetimi güçlendirecek yasa çalışmasının tamamlandığını ve bu çalışmanın Ekim ayında Meclis’e sunulacağını bildirdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel veriler BTC fiyatındaki gerilemeye dikkat çekiyor. BTC fiyatında yüzde 1.93 oranında düşüş yaşanırken yeniden 30 bin dolarlı seviyelere geri çekilme  yaşanıyor. Benzer şekilde önde gelen altcoinlerden Ethereum fiyatında yüzde 5’e yakın kayıp dikkat çekiyor. Günün en çok değer kaybeden altcoini ise yüzde 7’den fazla düşen Polkadot (DOT) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle