Aave Coin (AAVE) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  DeFi işlemlerinde kullanılan AAVE Coin hakkında merak edilen tüm bilgileri sizin için bir araya getirdik. Bireysel yatırımcıların dikkatini çeken AAVE Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, analistler onun geleceğinde ne görüyor sorularına bu yazımızda açıklık getirmeye çalışacağız. 

  Aave (AAVE) Coin Nedir?

  Aave (AAVE) Coin, AAVE platformunun yerel kripto para birimidir. Merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılan Aave Coin, borç verme ve staking işlemlerinde kullanılabilen bir token’dır. ETH ve BAT Coin başta olmak üzere değişik kripto paralar Aave Coin ile alınarak ağda borç verilebilir. Ağın yönetimine ilişkin oy hakkı veren AAVE Coin, yönetişim temelli bir blockchain projesidir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Aave (AAVE) Coin projesinin amacı, Ether kredilerinin daha ötesinde geniş bir hizmet yelpazesini sunabilmektir. ETHLend’in yeniden markalanması ve AAVE olarak işleme devam etmesi sağlanmıştır. Projede merkez bankalarının ve özel bankaların faiz oranlarından korunarak, aracıya gerek duymadan kredi kullanmayı mümkün kılmak amaçlanmıştır. Akıllı sözleşmeler ile alınan krediler kapsamında yatırımcıların kendi fonlarını yönetmek için bir bankaya duydukları ihtiyaç ortadan kaldırılmıştır. Projenin diğer özelliklerini öğrenmek için https://whitepaper.io/coin/aave linkinden Whitepaper’a ulaşabilirsiniz.

  Aave Coin Yorum

  AAVE Coin yorumlarında ETHLend’in AAVE Coin ile nasıl yeniden hayat bulduğuna değiniliyor. İlk adımda ETHLend sisteminde düşük sayıda kullanıcının olduğu ve projenin rağbet görmediği yorumlarda belirtilmiş. Ancak iyi bir slogan ile çıkış yapan AAVE Coin projesi ardından akıllı kontraklarla birleşen sistemin büyük ilgi gördüğü açıklanıyor.

  Aave Coin Geleceği İçin Neler Söyleniyor?

  Analistler AAVE Coin’in kısa vade ardından değer kaybını kayda alabileceğini açıklıyorlar. Analistlere göre, AAVE Coin 2021 senesi Haziran başında fiyat gerilemesini tabloya alabilir. Fiyatın ise 450 dolar ile 455 dolar bandı arasında olabileceğini ifade ettiler. 

  AAVE Coin artış tahminini ise 2021 senesi Ağustos ayı ortası içinden yapıyorlar. Analistler bu dönemde AAVE Coin’in 480 dolar ile 490 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini, değerini arttırabileceğini düşünüyorlar.

  1 AAVE Coin Fiyatı Ne Kadar?

  An itibari ile 1 AAVE coin fiyatı %aave+try% TL. Döviz cinsinden ise %aave+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Aave 24 saatte %aave+yuzde%.

  Fiyat piyasanın durumuna göre anlık değişime uğrayabilir. Volatiliteye bağlı oynak fiyatı anlık takip ederek, yatırım işlemi yapılmalıdır. 

  Aave (AAVE) Coin Nasıl Alınır?

  Aave (AAVE) Coin almak için izlenecek adımlar:

  • 1. Adım: AAVE Coin şuanda Binance, Huobi Global, FTX, Gate.io gibi borsalarda işleme giriyor. Borsalardan uygun olan seçilmeli ve borsaya girilmelidir.
  • 2. Adım: Seçilen borsada hesap açılarak, KYC işlem adımları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Açılan borsa hesabına yatırım için belirli miktarda para transferi yapılır.
  • 4. Adım: Bakiyesi olan borsa hesabı ile alım yapmak için AAVE Coin paritesinin olduğu satın alma işlem sayfasına borsadan erişilmelidir.
  • 5. Adım: İşlem sayfasında görülen güncel fiyattan veya daha avantajlı bir fiyat girişinden AAVE Coin alım emri tanımlanır.
  • 6. Adım: Emir onayıyla alınan AAVE Coin miktarı hesabın sanal cüzdanında ya da daha güveli koşulları sağlamak adına donanım cüzdanda saklanabilir.

  Bütün adımların doğru atılması ardından alım işlemi rahatlıkla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Aave (AAVE) Coin avantajları şu şekildedir:

  • Faiz Kazancı: AAVE Coin sahipleri ağdaki borç ihtiyacı olan kullanıcılara akıllı sözleşmeler üzerinden kredi verirler. Kredi geri ödemelerini ise faizli şekilde alırlar.
  • Pasif Gelir: AAVE Coin sahipleri AAVE ağına bağlı çevrimiçi cüzdanda coin tutarak, staking işlemi kapsamında pasif coin kazancı elde ederler.
  • Düşük Masraf: AAVE Coin hem transferde hem de takasta geleneksel bankacılık hizmetleri ile oluşan işlem masraflarının çok altın masraf doğurur.

  Dezavantajları Ne?

  Aave (AAVE) Coin dezavantajları:

  • Farklı Coin Staking’de Masraf Farkı: AAVE Coin ile diğer kripto para birimleri satın alınarak AAVE ağına bağlı bir staking yapılabilir. Ancak burada AAVE fiyatının ve popüler altcoin fiyatlarının farkından doğan fazla masraflar açığa çıkabilir. 
  • Saldırı Riski: AAVE Coin sanal cüzdanlar altında ağda olabilecek saldırılar ile aynı oranda muhataptır. Donanım cüzdanda saklanarak korunur.
  • İşlem Hızında Düşüş: AAVE Coin, Ethereum projesine bağlı bir kol olduğu için Ethereum ağındaki yoğunluğun zararları dönem dönem yansıtabilir. İşlem hızlarında düşüş oluşabilir. 

  Sonuç

  AAVE Coin, AAVE platformunun yerel kripto para birim olarak akıllı kontraktlar ile güven altına alınmış merkeziyetsiz finansal işlemleri yatırımcılara sunar. Analistlerin 2021’de değer kazanmasını bekledikleri bu altcoin, pasif gelir elde etmeye de imkan sunuyor. DeFi sektörünün büyük bir oyuncusu olan bu proje pek çok kullanıcının ilgi odağında. Gelecekte DeFi sektörü ile birlikte muhtemelen AAVE’de büyümesini sürdürecektir. Eğer tahmin edilen analizler doğru çıkarsa, yatırımcıları için kar sunacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle