AMP Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Özellikle kurumsal şirketlerin tercih ettikleri AMP Token, güvenli transferler sağlar. Bu yazımızda, hakkında pek çok merak edilen konu bulunan AMP Token hakkında bilgileri sunacağız. AMP Token nasıl alınır, nedir, onun için yapılan yorumlar ve gelecek tahminleri ne yönde, avantajları, dezavantajları neler sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

  AMP Token Nedir?

  AMP Token, teminat olarak kullanılmak amacıyla özel oluşturulmuş bir tokendır. AMP Token, akıllı sözleşmeleri, Flexa ağında teminat altına almaya ve daha güvenli işlemi yaratmaya yarayan bir kripto paradır. ERC-20 token olan AMP Token, her hangi bir hata ile başarısız olan bir işlemde her iki yatırımcı tarafına da fiat ödeme yapılması için kullanılır. Bu yüzden Bitcoin ve Ethereum kullanılarak yapılan işlemler, AMP Token teminatı ile sigorta altına alınabilir. AMP Token, merkeziyetsiz finansal işlemlerde rol alan bir araçtır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  AMP Token projesinde amaç yatırımcılara yüksek güvenliği ve teminat tanımlayabilme fırsatını sunmaktır. Projenin diğer hedefi, gerçek dünya uygulamaları hakkında yapılacak transfer işlemlerini en güvenli hale getirmektir. Yatırımcılar AMP Token staking ile kredi dağıtımında, mülk satışlarında, dijital ödeme işlemlerinde değer açısından ortaya çıkan değişimleri garanti altına alma şansına sahiplerdir. Proje akıllı sözleşmeler üzerinden AMP Token ödül dağıtımı gerçekleştirmeyi ve bileşik faiz modeli ile kar sunmayı amaçlar. Proje hakkında diğer bilgileri https://amptoken.org/ adresinde yer alan Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz.

  AMP Token Yorum

  AMP Token hakkında yorumlara bakıldığında teminat havuzlarından söz edildiği görülüyor. Yatırımcılar, AMP Token projesinin teminat havuzlarını kullanarak, dolandırıcılık girişimlerine en üst seviyede dayanıklı işlemleri yapabildiklerini açıklıyorlar. Özellikle kurumsal şirketler, transfer ve ödeme alanında AMP Token ile dolandırıcılığa dayanıklı bir ağda sonuca ulaşabildiklerini ifade ediyorlar. 

  AMP Token Geleceği

  AMP Token geleceği konusunda tahminlerini sunan analistler, 2021 yılı Temmuz ayı için fiyat artış tahmini verdiler. Analistlere göre bu ayda AMP Token fiyatı, 0.20 dolar ile 0.25 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. Uzman analistler değer kaybı tahminlerini ise 2021 yılı Eylül için verdiler. 2021 yıl sonunda ise bir fiyat artışının tekrar oluşabileceğini, 0.30 dolar düzeyine yükseliş yaşanabileceğini ifade ettiler. 

  AMP Token Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 AMP fiyatı %amp-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %amp-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, AMP fiyatı 24 saatte %amp-token+yuzde%.

  Özellikle yatırımcıların alım-satım işlemlerine bağlı değişen talep ve arz dengesi, piyasa volatilitesi anlık fiyat değişimine neden olur. Güncel fiyat takip edilmeden yatırım kararları verilememesi gerekir. 

  AMP Token Nasıl Alınır?

  AMP Token almak için izlenmesi gereken yol:

  • 1. Adım: Bir kripto parayı edinmek için ilk adımda onun işlem gördüğü borsalara giriş yapmak gerekir. AMP Token ise Coinbase Exchange, Gemini, Poloniex gibi borsalarda işlemlerdir. Bu borsalardan seçilene erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Erişilen borsanın hesap açılış sekmesi yardımı ile ulaşılan tabloda talep edilen kimlik bilgileri girilip, onay verilerek hesap oluşturulur. 
  • 3. Adım: Oluşan hesaba yatırım için para yatırılır. Bu işlem için borsada yer alan para yatırma menüsü üzerinden tercih edilen yöntem seçilebilir. 
  • 4. Adım: Borsadan AMP Token paritesine ulaşılacak olan satın alma işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu bölümde görüntülenen güncel fiyat üzerinden AMP Token satın alma emri verilir. Diğer yandan uygun bir fiyat girişi üzerinden de emir tanımlanabilir. 
  • 6. Adım: Satın alma sonunda token miktarı hesabın sanal cüzdanında çevrimiçi veya donanım cüzdanda çevrimdışı şekilde saklanabilir.

  Adımların eksiksiz izlenmesi halinde satım alam tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  AMP Token avantajları şöyledir:

  • Teminat İmkanı: AMP Token, Bitcoin ve Ethereum ile transfer ve takar gibi işlemler yapılırken teminat olarak kullanılabilir. Bu teminat sigorta sağlayan bir akıllı sözleşmeyi devreye alır. İşlemde bir sorun çıkması halinde taraflar zararlarını temin edebilirler. 
  • Hız: AMP Token ile hem cüzdanlar arası sınır ötesine transfer hem de takas düşük bekleme süresinde gerçekleştirilir. 
  • Güvenlik: AMP Token ile işlem yapan kurumsal şirketler, dolandırıcılığa dayanıklı ağda işleme girerler. 
  • Pasif Gelir: AMP Token akıllı sözleşmeler üzerinde belirli vadede kilitlenebilir bu işlem sonununda yeni token kazançları elde edilir. Alım-satım harici bir alanda staking ile kazanç sağlanır.

  Dezavantajları Ne?

  AMP Token dezavantajları:

  • Şartlı Ödül Dağıtımı: AMP Token projesi yatırımcıları için ödül dağıtımı yapan bir projedir. Yalnız ödüller akıllı sözleşmede AMP Token kilitleyenlere özel verilir. Herhangi bir görevi tamamlama veya kura üzerinden ödül alınamaz.
  • Sürekli Fiyat Takibi: AMP Token, kripto para piyasa volatilitesine göre anlık fiyat değişimine uğrar. Doğru bir yatırım kararı almak için anlık fiyat takibini zorunlu kılar. 

  Sonuç

  AMP Token, merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilen, işlemlerde teminat olarak sunulabilen kripto paradır. Dolandırıcılığa dayanıklı transfer ve ödemeleri yapmak için tercih edilir. Analistlere göre 2021 senesi tamamlanmada birçok farklı noktada değer kazanımını görebilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle