Kriptopara

2022 LRC Coin Geleceği Ne Olur? 2 Loopring Fiyat Tahmini

  Ethereum (ETH) blok zinciri üzerinde yer alan ve kripto para topluluklarının ilgi duyduğu kripto varlıklarından biri olan Loopring (LRC) Coin, geleceği merak edilen coinler arasında bulunuyor. Yatırımcılar LRC Coin fiyatının hangi seviyelere ulaşacağı konusunda araştırmalarına devam ediyor. Bu yazımızda “Loopring Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, hangi özelliklere sahiptir?” sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

  LRC Coin Geleceği

  Loopring (LRC) Coin projesi, kıtlık fiyat artışını teşvik etme eğiliminde ortaya çıkmıştır. Bu nedenle geleceğe yönelik olarak Loopring Coin’in fiyat artışını sürdürmesi beklenmektedir. Merkezi olmayan kripto para borsalarının geliştirilmesi amacıyla tasarlanmış olan ve açık protokol olarak da bilinen Loopring, Ethereum tabanına sahip bir kripto varlık olarak hizmet vermektedir. Ethereum mainnet’e ilk kez Aralık 2019 döneminde geçen Loopring protokolünde, LRC Coin’ler Ağustos 2017’de ilk token arzıyla halka bildirilmiştir. Piyasa temsilcileri ve uzmanlar, LRC Coin’in geleceği adına olumlu fikir birliğine sahiptir.

  LRC Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Sektördeki anonim ve topluluğa hitap eden teknik analistler tarafından yapılan incelemelerde LRC Coin’de trend kırılması sonrası ciddi yükselişlere dikkat çekildi. Geçmişte görülen örnekler üzerinden değerlendirilen grafikte, LRC Coin’de boyun çizgisi altında boğa flaması oluştuğu bilgisi verildi. Sıralı hedeflerde LRC Coin için 1,2299 dolar seviyesi, 1,5490 dolar seviyesi ve 1,8210 dolar seviyesi kırılmalar için öngörüldü. Öte yandan benzer şekilde bir grafik incelemesinde ise LRC’de üçgen kırılımının gerçekleştiği ve bu aşamadan itibaren retest beklenebileceği belirtildi. Bu noktada kırılımın gerçekleşmesi ihtimalinde hedeflerin 1,2 ve ardından 1,5 dolar seviyeleri olacağı belirtildi.

  Loopring (LRC) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Loopring Coin (LRC), sıfır bilgi kanıtlarından yararlanarak Ethereum (ETH) ağında ölçeklenebilir, gözetimsiz, sipariş defteri tabanı olan takaslar için açık bir protokol oluşturmayı amaçlayan bir projedir. LRC Coin’in arkasındaki proje ekibi, Loopring 3.0 ile zkRollup’ın, temelde ETH blok zinciri ile aynı güvenlik seviyesini barındırdığını garanti etmektedir. Ekip, projenin saniyede 2 bin 025 işlem gerçekleştirebileceğini savunmaktadır.

  Projenin arkasında, merkezi ve merkeziyetsiz borsaların özelliklerini, avantajlarını bir araya getirirken, verimsizlikleri ise ortadan kaldırma fikri yer almaktadır. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Loopring Coin kullanım alanlarına bakıldığında, loopring.io tarafından 4 işlem çiftinin sunulduğu görülmektedir. Bunlar; LRC/ETH, ETH/DAI, ETH/USDT ve USDT/DAI işlem çiftleridir. Öte yandan bütün LRC sahipleri, Loopring üzerinde olan tüm borsalarca ödenen protokol ücretlerinin bir bölümünü kazanmak adına LRC’ye bahis yapabilmektedir. Diğer yandan LRC kullanım alanlarında, döngüsel DEX sahiplerinin güvenlik ve itibar artırmak için LRC’ye yatırım yapması gerekmektedir. Ekonomik güvenlik ve itibar için LRC’ye yapılan her yatırım, DEX’in işlemler için ödemesi gereken protokol ücretlerini de azaltmaktadır.

  LRC Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 LRC fiyatı %loopring+try% TL. Döviz cinsinden ise %loopring+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Loopring Coin 24 saatte %loopring+yuzde%.

  Kripto para ekosisteminde birçok varlığa göre eski sayılabilecek LRC, son dönemlerde karşılaştığı yoğun taleple fiyatında ciddi bir artış sağladı. Ancak piyasa trendlerinde hareket eden LRC, görülen dalgalanmalarda fiyat düşüşleri ile de karşılaştı. CoinMarketCap verilerine göre LRC 1 haftalık süreçte gelen %39,21’lik değer artışı sonrası 1,14 dolar seviyesine ve 1,4 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak, en büyük 85. kripto para birimi konumuna ulaştı.

  LRC Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Piyasa analistleri ve sektör temsilcilerinin değerlendirmelerinde, LRC adına olumlu görüşler ön plana çıkmaktadır. Daniel Wang, LRC projesinde 2022 yılının anahtar kelimesinin de “Büyüme” olacağını savunmaktadır. Fikir birliğinde LRC adına özellikle günlük aktif cüzdan kullanıcı sayısında ve işlem hacminde büyüme beklenmektedir. Uzmanlar, bu olası durumda Loopring Coin’in 2022 yılında olumlu fiyat tepkisi vereceğini belirtmektedir. Uzmanlar, döngü halkasının bu protokolün bir gücü olduğunu ifade etmektedir.

  LRC Coin Güvenilir mi, Alınır mı?

  Loopring (LRC) Coin, Ethereum ağında ve Neo blok zincirinde kullanılabilmektedir. Ayrıca proje ekibi, Qtum blok zincirine de destek ekleme planlarının olduğunu bildiriyor. Bu ağların ortak özellikleri arasında ise her birinin kendi token’ına sahip olması özelliği yer alıyor. Bu token’lar, altyapılarında bulunan blok zinciri platformlarının hash fonksiyonları ile korunuyor. LRC, Ethereum ağında bulunan Ethash ile korunurken, LRN de Neo ağının SHA256 ve RIPEMD160 standartları ile koruma altında bulunuyor. Uzmanlar, bu özellikleri sayesinde Loopring Coin’in güvence altında olduğunu ve alınabileceğini belirtiyor.

  Loopring Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  LRC Coin’in temel anlamda benzersiz olmasını sağlayan özelliği, geliştirici ekibin ulaşmaya çalıştığı hedeftir. Proje, merkezi ve merkeziyetsiz borsaların avantajlı özelliklerini bir araya getirerek bir protokol oluşturmayı hedeflemektedir. Ayrıca bu protokolde dezavantajların ve verimsizliklerin de önlenmesi amaçlanmaktadır. Loopring, söz konusu protokolde siparişleri, merkezi şekilde yönetmekte ve takasları da blok zinciri üzerinde gerçekleştiren, birebir ticaret çiftlerinin yerine 16 siparişi dairesel takaslar ile birleştirmektedir. Bu işlem özellikleri ile Loopring, DEX’in likiditesini ve emir işlemlerinin verimini artırmayı hedeflemektedir. Bu yanı ile Loopring, benzersiz bir varlık olarak öne çıkmaktadır.

  Loopring (LRC) Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  LRC Coin’in avantajları arasında ilk sırada ölçeklendirme sorunlarına karşı sunduğu Katman 2 çözümlü olması bulunmaktadır. Bu özelliği ile Loopring, kullanıcılarına hızlı ve güvenilir işlem fırsatı tanımaktadır. Ayrıca platform, kullanıcılarından fonlarını kişisel cüzdanlarında tutmalarını istemektedir. Böylece platformun olası bir saldırı altında kalması durumunda kullanıcıların fonları zarar görmeyecektir. Ayrıca Loopring platformunda işlem yapmak isteyen kullanıcılar, Metamask gibi farklı dijital cüzdanlar ile platforma erişim sağlayabilmektedir.

  Projenin dezavantajları arasında, çok sayıda borsada listelenmiyor oluşu vardır. Bazı büyük borsalarda listelenen LRC’ye erişmek için kullanıcıların bu platformlarda bulunması gerekmektedir. Öte yandan farklı dijital cüzdanlarla sağlanan erişim imkanı bir avantaj olarak öne çıksa da; dolaylı olarak bu dijital cüzdanların uğrayabileceği olası siber saldırılar, fonları risk altında bırakabilecektir. Ancak bu dezavantaj, projenin yanı sıra, aracı cüzdanın bir dezavantajıdır.

  Loopring Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Kripto para sektörünün gün geçtikçe büyümesi, birçok proje için de avantaj sağlamaktadır. Zira bu sayede projeler, yeni yatırımcılara ve yeni platformlara dahil olabilmektedir. Yeni borsalarla tanışmaya devam eden Loopring Coin yatırımı yapmak isteyen kullanıcılar, LRC’nin listelendiği platformlarda işlem yapmalıdır. LRC ise şu borsalarda listelenmektedir:

  • Binance,
  • Coinbase,
  • KuCoin,
  • Huobi,
  • OKEx
  • Paribu

  LRC Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Loopring Coin, kripto para ekosisteminde yer alan önemli ve uzman isimler tarafından değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmeler arasında geleceğe yönelik bazı fiyat tahminleri de bulunmaktadır. Yıllar bazında ele alınan bu tahminlerden yola çıkıldığında, LRC Coin için fiyat tahminleri şöyle:

  • Price Prediction ekibi, Loopring Coin için fiyat tahminlerinde 2022 için ortalama 0,99 dolarlık fiyat tahmininde bulunurken, 2022’de maksimum 1,12 dolarlık fiyat tahmininde bulunmaktadır. Ayrıca ekip, 2023 yılı fiyat tahminlerinde en düşük 1,41 dolar, ortalama 1,46 dolar ve en yüksek 1,65 dolarlık fiyat tahmininde bulunmaktadır.
  • Price Prediction ekibi uzun dönemli bir fiyat tahmini yaparak, 2024 yılı için en düşük 2,00 dolar, ortalama 2,06 dolar ve en yüksek 2,49 dolarlık tahminde bulunmaktadır. 2025 yılı içinse ekip en düşük 3,01 dolar, ortalama 3,11 dolar ve en yüksek 3,48 dolarlık tahminde bulunmaktadır.

  Özetle

  Yazımızda, LRC Coin geleceğine ilişkin uzmanların fiyat tahminlerine ve proje incelemelerine yer verdik. Kripto para ekosisteminde birçok projeye göre eski sayılabilecek olan Looprin Coin projesi, Ethereum tabanlı bir projedir. Projenin ana hedefinde, merkezi ve merkeziyetsiz borsaların avantajlarını ve verimli yönlerini bir araya getirme amacı bulunmaktadır. Sektör temsilcileri ve uzmanlar, LRC Coin adına gelecek için olumlu yönde fikir birliğine sahiptir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle