ETC fiyatı rekor kırdı! Yükselişin arkasındaki faktörler neler?

  Lider altcoin Ethereum ağının ilk versiyonu olarak bilinen Ethereum Classic (ETC) fiyatında rekor seviyelere ulaşıldı. Altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan ETC fiyatındaki yükselişin nedenleri masaya yatırıldı…

  Kripto para piyasasında genel olarak boğa trendi hareketleri görülmeye devam ederken, bazı altcoin fiyatlarında ciddi yükselişler meydana geldi. Son dönemde adından sık sık söz ettirmeyi başaran ve her geçen gün ATH gören Dogecoin (DOGE) dışındaki altcoinler de dikkat çekti. Yatırımcılar sevindiren altcoinler arasında farklı projeler de öne çıktı.

  Ethereum Classic (ETC) yükselişi, kripto para yatırımcılarının radarına takıldı. Ethereum ağının ilk versiyonu olarak tanınan ETC, parabolik yükselişi ile altcoin piyasasında öne çıkmayı başardı. Kısa sürede ciddi oranda bir değer artışı yakalamayı başaran Ethereum Classic kripto para biriminin yükselişi arkasındaki sebepler de özellikle altcoin yatırımcılarını meraklandırdı.

  ETC Fiyatını Uçuşa Geçiren Faktörler

  Kripto para uzmanları, kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum (ETH) fiyatındaki rallinin bu altcoin fiyatına da olumlu etkisi olduğunu düşünüyor. Hızlı bir yükseliş ivmesi yakalayan lider altcoin, doğal olarak ETC fiyatını da yukarıya taşıdı. Bunun dışında altcoin sezonunun başlaması da öne çıkan sebeplerden biri oldu.

  ETH yükselişe geçtikten sonra önde gelen kripto para birimlerinin hemen hemen hepsinde yeni fiyat rekorları ve ATH seviyeleri gözlemlendi. BCH ve ETH başta olmak üzere bunlar gibi diğer hard forklarda ciddi yükselişler dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca özellikle Robinhood üzerinde listelenmiş olan Ethereum Classic bu alanda büyük talep toplamayı başardı.

  Robinhood Topluluğunun Desteğini Aldı

   Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden Barry Silbert, bu konu hakkında yaptığı açıklamasında Robinhood topluluğunun kripto paralara olan desteğine vurgu yaptı. Robinhood’un sadece Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum, Litecoin ve Ethereum Classic desteklediğine dikkat çekerek bu yükselişin sebeplerinden birini gözler önüne serdi.

  Altcoin piyasasında DOGE fiyatının üst üste rekor kırmasından sonra herkesin düşüş beklentisi içine girdiği biliniyor. Kripto para yatırımcıları yükselen DOGE fiyatında satış yaparak LTC ve ETC satın almaya başladı. Bu gelişmeler de ETC fiyatını yükselten faktörler oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle