Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 24 – 31 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasında yatırımcıların yüzlerini güldüren gelişmeler yaşanırken, altcoin piyasasında da hareketli bir 7 gün geride kalıyor. Popüler altcoin projelerinde görünüm yeniden pozitif sinyallere dönmesiyle birlikte yatırımcıları heyecanlandırdı. Ancak en değerli ilk 10 kripto para birimi içinde yer alan projelerin yükseliş ivmesi beklenen seviyede olmadı. Bu süreçte daha az bilinen kripto para birimleri hızlı yükselerek yatırımcılarına iyi kazançlar bıraktı.

  24 Temmuz ile 31 Temmuz tarihleri arasında haftalık en çok kazandıran altcoinleri ve kazanç oranlarını bu haberimizde bulabilirsiniz. 

  THORChain (RUNE)

  Geride kalan 7 gün içinde en hızlı yükselen ve yatırımcısına büyük çaplı kazanç bırakan projelerin başında THORChain (RUNE) yer aldı. Altcoin yatırımcılarının radarına giren RUNE fiyatındaki yükseliş yatırımcısını sevindirdi. RUNE fiyatı yüzde 71 oranında yükselerek haftalık bazda en çok kazandıran altcoin projeleri listesinin zirvesinde yer aldı. 

  Temmuz ayı, çok zincirli DeFi projesi THORChain için dalgalı bir ay oldu. Piyasa değeri yaklaşık 1 milyar dolar olan THORChain’in altcoin projesi olan RUNE ilk olarak çakılmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. THORChain ağının karşılaştığı peş peşe hack saldırılarının ardından RUNE fiyatında büyük bir değer kaybı yaşandı.

  THORChain ekibi, özellikle de Trail of Bits ve Halborn Security’den olmak üzere denetim ortaklarından, ek incelemeler toplamak için kolları sıvadı. Ayrıca ImmuneFi ile 500.000 dolarlık bir hata ödül programı başlattı ve gelecekteki ihlaller için sigorta önlemleri almayı planladı. Bu gelişmelerin ardından kripto para yatırımcıları RUNE fiyatının yükselişe geçeceğini düşünerek muazzam bir alım gerçekleştirdi. 

  Projenin üzerinde bu kadar çok göz varken, yatırımcılar artık projenin güvenliğinden çok daha emin hale gelince RUNE fiyatındaki yükseliş kaçınılmaz oldu. CoinGecko verilerine göre, RUNE son 24 saat içinde ciddi oranda artış yaşadı. Bununla birlikte ilk 100 kripto para birimi arasında en fazla günlük kazanç sağlayan kripto para birimi haline gelmesiyle dikkat çekti. 

  Quant (QNT)

  Kripto para dünyasının önde gelen altcoin projelerinden biri olan Quant (QNT) fiyatı da son 7 günde azımsanmayacak bir performans ortaya koydu. Özellikle son günlerde yükseliş ivmesini sürdüren QNT fiyatı yüzde 60 oranında yükseldi. QNT yatırımcıları bu performans sonucunda ciddi oranda kazanç elde etmeyi başardı. 

  Kripto para borsası Binance, Quant (QNT) ile birlikte DeFi merkezli token Clover Finance'in (CLV) listelendiğini duyurdu. Listelemenin ardından, her iki token de son 24 saat içinde değer kazandı. Daha önce Binance, hisselerle ilgili dijital token satışını durdurduğunu açıklamıştı. Hisse senetleri, belirli bir hissenin değerine sabitlenmiş hisse senetlerinin dijital versiyonlarını ifade ediyor. 

  Neo (NEO)

  Altcoin yatırımcılarının cüzdanlarında mutlaka yer vermeye gayret ettiği projelerden biri olan Neo (NEO) da uzun zamandır beklenen patlamayı yaptı. Kripto para piyasasının genelinde görülen yükseliş hareketinden destek alan NEO fiyatı yüzde 50 oranında getiri sağladı. NEO yatırımcılarının beklentisini karşılayan kripto para birimi haftanın en çok kazandıranları listesinde yer aldı. 

  Dijitalleştirilmiş ödemelerin, kimliklerin ve varlıkların bir araya geldiği yeni bir ekonomi olan Neo (NEO) internetin yeni nesli için temel olmayı hedefliyor. Hızla büyüyen ve gelişen bir ekosistem olarak kendini tanıtan ağın yerel kripto para birimi NEO yükselen grafiği ile dikkat çekiyor

  İlk etapta Antshares olarak bilinen projenin, Şubat 2014'te piyasaya sürüldüğünde Çin'in ilk açık blockchain'i olması bekleniyordu. Bu platform isim değişikliği yaparak 3 yıl aradan sonra Neo adıyla tanıtıldı. Projenin arkasındaki ekip, insanları, blockchain'inde merkeziyetsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler inşa etmeye teşvik eden bir EcoBoost girişimi kullanıyor.

  Amp (AMP)

  24 Temmuz ile 31 Temmuz tarihleri arasında kripto para piyasasında en fazla değer kazanan altcoin projelerinden biri de Amp (AMP) oldu. AMP fiyatı yüzde 42 oranında artarken kripto para piyasasının genelinde yaşanan yükseliş hareketini iyi bir şekilde değerlendirdi. Bu fırsatı iyi kullanan AMP yatırımcıları da azımsanmayacak oranda kazanç sağlamayı başardı. 

  AMP, garanti için hususi olarak yaratılmış De-Fi işlemlerine izin veren bir kripto paradır. Flexa ağında teminat kapsamında güvenli duruma dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Ethereum ERC-20 ağında bulunmaktadır. Her türlü BTC ve ETH işlemini çerçeveleyerek iki tarafı da teminatı altına almaktadır.

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş, doğal olarak AMP fiyatını da olumlu etkiledi. Büyük kripto paralardan güç alan AMP bu performansı ile haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasında yer aldı. 

  Terra (LUNA)

  Temmuz ayının son haftasına damgasını vuran altcoin projelerinden biri de Terra (LUNA) oldu. Altcoin yatırımcıları arasında giderek popülerlik kazanan LUNA fiyatı geride kalan 7 günde yüzde 40’tan fazla değer kazanmasıyla dikkat çekti. Kripto para analistleri önümüzdeki günlerde LUNA fiyatındaki yükselişin devam edebileceğini söyledi. 

  LUNA fiyatı, son 2 hafta boyunca çoğu coin yeni bir düşük seviyeye ulaşması sebebiyle, son birkaç ayda oldukça iyi tutuldu. LUNA, alt değerlerin çoğu daha aşağı ezildiği için sürekli olarak daha yüksek dip seviyelerle takip edildi.. Bu, fiyatlar geçen yıla göre hala yüzde 2000'in üzerinde olduğundan LUNA'nın genel gücünü gösteriyor. 

  LUNA, piyasa yükselişe devam ederse yakında dolacak büyük bir fiyat boşluğuna sahip olmasıyla öne çıktı. Analistler haftanın en çok kazandıran altcoinlerinden olan LUNA kripto para biriminin geleceği hakkında olumlu görüşler bildiriyor

  Fantom (FTM)

  Haftalık en çok kazandıran altcoin projeleri içinde yer alan bir diğer altcoin Fantom (FTM) oldu. Son haftalarda inişli çıkışlı bir grafik çizen FTM fiyatı son 7 günde yüzde 32 oranında yükselmesiyle yatırımcısını sevindirdi

  Geliştirdiği konsensüs algoritmasını kullanan, geliştiricilere merkeziyetsiz finans (DeFi) hizmetleri sunan Fantom bu hafta da ön plana çıktı. Yönlendirilmiş döngüsel olmayan diyagram (DAG) akıllı sözleşme platformunun kendi yerel kripto para birimi FTM fiyatı hızlı yükselişiyle dikkatleri üzerine çekti

  Yerel kripto para birimi FTM ile birlikte Fantom, akıllı sözleşme platformlarıyla ilgili sorunları çözmeyi hedefliyor. Uzmanlar FTM fiyatındaki yükselişin önümüzdeki haftalarda da devam etmesini bekliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle