BTC yatırımcılarının gücü! Kimse ABD'yi geride bırakamadı!

  Kripto analiz platformu Matrixport, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili dikkat çeken bir rapor sundu. BTC yükselişlerinin en çok ABD işlem saatleriyle birlikte desteklendiğini belirten analistler piyasanın geleceğini yorumladı.

  Lider kripto para birimi BTC fiyatı 35 bin dolar direncini test ettikten sonra hafif bir düzeltmeyle karşılaştı. Yatırımcılar, kripto paraları bekleyen senaryolar hakkında araştırma yaparken Matrixport’tan dikkat çeken bir rapor geldi. Uzmanlar, ABD pazarının kripto paraların yükselişinde ne kadar önemli olduğunu özetledi.

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı isimlerden Matrixport Araştırma Müdürü Markus Thielen, BTC’deki yükseliş hareketlerini inceledi. Thielen, BTC fiyatının geçen ayda yüzde 25 arttığını ve bu yükselişin çoğunu ABD işlem saatleri içinde gerçekleştirdiğini söyledi. Usta analiste göre ABD’deki yatırımcılar kripto paralardaki yükselişlerde büyük pay sahibi oldu.

  ABD İşlem Saatlerinde Kriptolar Coşuyor

  Thielen’in raporunda “Bu önemli bir gelişme ve ABD’li kurumların ve ABD’li yatırımcıların bir spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) yakında onaylanacağı haberini benimsediğini gösteriyor.” değerlendirmesinde bulundu. Borsada işlem gören ve varlığın fiyatını takip eden ETF’ler artık BTC için de yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

  Son dönemde pek çok analist ve uzman, bu yıl içinde ABD’de bir spot BTC ETF onayının verileceği konusunda fikir birliğine vardı. Ana akım paranın kripto paralara kayacağı bu gelişme için artık sayılı gün kaldı. Matrixport, dünya çapında yaklaşık 420 – 440 milyon kişinin kripto paralara yatırım yaptığını tespit etti.

  En Fazla Yatırımcı Asya’da Ama…

  Kripto araştırma şirketinin son raporuna göre Asya’da 260 milyon kripto para yatırımcısı bulunuyor. Kuzey Amerika’da 54 milyon, Güney Amerika’da 31 milyon ve Afrika’da 38 milyon yatırımcı tespit edildi. Okyanusya kıtasında ise 1.5 milyonluk kripto para yatırımcısı bulunuyor. Bu rapora göre en fazla kripto para yatırımcısı Asya’da olmasına rağmen ABD’deki yatırımcıların piyasada daha etkili olduğu belirtiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle