Kripto Para

Lider şirket 5 yeni kripto para endeksi çıkarıyor!

  Dünyanın önde gelen endeks sağlayıcısı S&P Dow Jones Indices kripto para sektörüne adımını attı. Şirket 5 yeni kripto para birimi endeksinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Böylelikle S&P Dow Jones Indices tarafından çıkarılan kripto para birimi endeksi 8’e yükseldi…

  Kripto para sektörüne yönelik yeni hamleler yapan S&P Dow Jones Indices, 5 yeni kripto para birimi endeksini duyurdu. Piyasaya yeni eklenen endeksin adı da S&P Kripto Para Geniş Dijital Pazar (BDM) Endeksi olarak açıklandı. Lansman sırasında 240’tan fazla kripto para içerdiği belirtildi. 

  Bunun dışında önde gelen endeks sağlayıcısı tarafından piyasaya sürülen diğer dört yeni kripto endeksi ise BDM’nin alt kümeleri olarak duyuruldu. Dördünden biri S&P Cryptocurrency Largecap Index olurken bu endeks en büyük piyasa değerine sahip bileşenlerin performansını ölçecek. 

  S&P Kripto Para Geniş Dijital Pazar Endeksi

  Açıklanan ikinci endeks kümesi  S&P Cryptocurrency Megacap Endeksinin bileşenlerini hariç tutan S&P Cryptocurrency BDM Ex-Megacap Index oldu. Kripto para topluluğunda büyük ilgi toplayan bu megacap endeksi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) performansını ölçecek

  Başlatılan diğer endeks S&P Cryptocurrency Largecap Endeksinin bileşenlerini hariç tutan S&P Cryptocurrency BDM Ex-Largecap Index oldu. Piyasaya sürülen son endeks, S&P Cryptocurrency Largecap Ex-Megacap Index olarak açıklandı. 

  S&P Endeks Ailesi Genişledi 

  Yeni endekslerle birlikte şirketin toplamda 8 kripto para birimi endeksi piyasaya sürülmüş oldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan S&P Dow Jones Endekslerinde Küresel İnovasyon ve Strateji Başkanı Peter Roffman şunları söyledi: “Dijital Piyasa Endeksleri ailemizin genişlemesi ile bu hızla büyüyen varlık sınıfının şimdiye kadarki en geniş anlık görüntülerinden birini veriyoruz. Kripto para piyasasına bu önemli düzeyde ek şeffaflık getirmekten heyecan duyuyoruz.” 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle