Ethereum, yeni bir ATH'ye mi ilerliyor?

  Ethereum, 2000 dolarlık yeni bir ATH seviyesini belirlemesinin ardından düşüşe geçti. Ancak işlem sayısında yeni bir rekor yakın gibi görünüyor.

  ETH'nin değeri, son 24 saat içerisinde %5, son bir hafta içerisinde ise %12 oranında artış gösterdi.  Ethereum oldukça iyi bir konumda yer alıyor. 

  İşlem Sayısında Rekora Gidiliyor

  ETH'nin rallisini belirleyen ana etmenlerden bir tanesi, ağ üzerinde gerçekleştirilen işlem sayısıdır. Etherscan'in paylaştığı verilere göre, işlem sayısında yeni bir ATH seviyesine son derece yaklaılmış durumda. Eylül 2020'de 1.4 milyonluk işlem ile ATH gerçekleşmişti. Şuan ise 1.29 milyon işlem yapıldı ve ayın bitmesine bir hafta daha var. 

  ETH değerinin 2 bin doların daha da üzerine çıkması için, işlem sayısının ATH'ye çıkması gerekiyor. Bu durum da gerçekleşecek gibi görünüyor. ETH'nin değer, 2021 yılının ilk gününden bu yana %160 oranında artış gösterdi. Bu da Bitcoin'den bile daha iyi bir performans gösterdiğini ortaya koyuyor. En iyi altcoinlerin büyük bir çoğunluğu, 2021'in başından beri çift haneli kazançlar elde ettiler. Ancak daha sonra çeşitli düzeltmeler yaşandı. Şu sıralar, altcoinlerde dalgalanmalar söz konusu.

  Ethereum ise, uzun zamandır, çok büyük bir düzeltme yaşamadan yoluna devam ediyor. Kısa vadede bakıldığında, ciddi bir düzeltmenin yaşanması da pek mümkün görünmüyor. Bu nedenle varlık, her geçen gün değerini daha fazla arttırarak yoluna devam edebilir. Bitcoin'de yaşanana arz sıkıntısının, Ethereum'da da yaşanmaya başlandığını belirtmekte de fayda var. Bu durum da varlığın değerini arttıran etmenler arasında yer alıyor. Birtçok kripto para borsasından da ETH çıkışlarının arttığı görülüyor. 

  Borsadan Çıkış Artıyor

  Paylaşılan grafiklere göre, kripto para borsalarından ETH çıkışı artmaya devam ediyor. Ocak 2021'de bu çıkışlar daha fazla olsa da, yine de Şubat 2021'deki çıkışların da önemli olduğunun altını çizmek gerekiyor. Anlaşılan o ki, Ethereum'lar, daha çok soğuk cüzdanlarda saklanılıyor. Eğer ETH yeni bir ATH seviyesine ulaşacak olursa, borsalara ETH girişleri tekrar başlayabilir. Şimdilik ETH, yeni bir ATH seviyesi yakalayana kadar, varlığın değeri 2000 dolar civarında kalacak gibi görünüyor.

  Birkaç ay önce Tyler Winklevoss, şu anda ETH almanın, adeta çalmak olduğunu söylemişti. Winkloevoss'un sözünden bu yana, varlığın değeri 3 kattan fazla arttı. Winklevoss'un haklı çıktığını söyleyebiliriz.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle