Kıdemli emtia analisti Çin’in BTC düşmanlığını yorumladı

  Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, kripto para piyasasının son dönemdeki görünümünü değerlendirdi. Çin’in Bitcoin madencilerine açtığı savaşı yorumlayan deneyimli analist, bunun Bitcoin’e olumlu yansıyabileceğini söyledi…

  Kişisel Twitter hesabından yeni paylaşımlarda bulunan ünlü analist Mike McGlone, bu sefer hedefine Çin’i aldı. Bitcoin madencilerine karşı tutumunu eleştiren ünlü emtia uzmanı, şu ifadeleri kullandı: “Çin’in Bitcoin’e karşı olan düşmanca tavrı bugün karşıdan esen bir rüzgar etkisi yapsa da, uzun vadede bu durum arkadan esen rüzgara dönüşecektir”.

  Çin’den kaynaklı Bitcoin madencilik yasakları sebebiyle BTC hash oranında düşüş yaşanmasına değinen McGlone, bu konuda yumuşama belirtisi olabileceğini söyledi. Ancak Çin hükümetinin bu kararından dönmemesi durumunda hash oranında görülen seviyede 171 EH’lik, hatta 130 EH’lik rakamların sene sonuna kadar görülmesine “çok zor” dedi.

  Çinli BTC Madencileri Tesislerini Taşıyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında sert düzeltme sonrası bir miktar toparlanma belirtileri görülse de analistler ve deneyimli yatırımcılar BTC hash oranlarına odaklanıyor. Kripto para sektöründe madencilik konusunda en önemli merkezlerden biri olan Çin, ülkedeki BTC madencilik tesislerini kapatmaya devam ediyor.

  Elektriği kesilen BTC madencilik tesisleri, ülkeden ayrılmanın ve başka ülkelere taşınmanın yollarını araştırıyor. Şimdiden pek çok kripto para madencilik firmasının Kazakistan ve Rusya’ya tesislerini taşıdıkları öğrenildi. Analistler de Çin’deki madencilerin ilk duraklarının ABD ve Kazakistan olduklarını ifade ediyor.

  Bitcoin Hash Oranlarında Tarihi Seviye

  Deneyimli analist Mike McGlone, Bitcoin fiyatının geleceği ile BTC hash oranı arasındaki bağlantıya yönelik açıklamalar yaptı. Hash oranlarının tarihi dip noktalarına doğru ilerlemesine dikkat çeken ünlü analist yine de umutlu konuşmayı sürdürdü. Bloomberg kıdemli emtia analistine göre Bitcoin fiyatının 100 bin dolar olması ihtimali, 20 bin dolara düşmesinden çok daha fazla görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle