Kriptopara

4 Analistten THORChain (RUNE) Geleceği, 4 Güncel Uzman Tahmini

  Kripto para yatırımcılarının THORChain (RUNE) geleceği hakkında araştırmaları hız kazandı. Bu dönemde dikkat çeken altcoinlerden biri haline gelen THORChain (RUNE) fiyatında görülmesi beklenen seviyeler merak ediliyor. Önde gelen 4 analistin THORChain (RUNE) beklentileri ve en güncel hedef fiyat seviyelerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

  THORChain (RUNE) Coin Geleceği

  Merkezi olmayan borsalar yani DEX'ler, insanların sahip oldukları kripto paraları istedikleri kripto paralarla değiştirmelerine olanak tanıyor. Piyasada çok sayıda DEX var, ancak birçoğu kripto tokenleri kendi yerel blok zincirleri dışında kullanmanın zorluğu nedeniyle bir şekilde engelleniyor. THORChain protokolünün devreye girdiği yer işte burasıdır. Teknik terimi kullanmak gerekirse THORChain, merkezi olmayan bir likidite borsasıdır.

  Likidite havuzları sayesinde bir kripto paranın o andaki değerini yansıtan bir fiyattan alınıp satılmasına olanak sağlayan THORChain gelecekte daha fazla kullanıcıya ulaşabilir. Merkeziyetsiz finansın benimsenmesi arttıkça THORChain popülerliği ve kullanımının da artması bekleniyor. Uzmanlara göre bu durum, RUNE fiyatına olumlu yansıyabilir. Yine de RUNE yatırımı yapmadan önce güncel piyasa koşullarını göz önünde bulundurmanız önerilir.

  THORChain (RUNE) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Popüler analistler, THORChain (RUNE) grafiğini yorumlarken geçmiş veriler, temel bilgiler ve teknik analiz dahil olmak üzere çeşitli faktörleri kullanıyor. Anonim analistlere göre gelecekte beklenen minimum fiyat değeri, ortalama işlem fiyatı ve RUNE kripto para biriminin maksimum fiyat değeri büyüme için olumlu göstergelerdir. Güncel grafikteki göreceli güç endeksi (RSI) ve hareketli ağırlıklı ortalama (MWA) verileri RUNE için uzun vadede yükseliş trendinin devam edeceğini gösteriyor.

  THORChain (RUNE) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  THORChain projesi, kullanıcıların blockchain ağları arasında varlık takası yapmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir zincirler arası likidite protokolüdür. Merkeziyetsiz Borsa (DEX) olarak kullanılan THORChain, ilk olarak 2019’da piyasaya sürülmüştür. THORChain, kullanıcıların protokolden ayrılmadan ve aracılara ihtiyaç duymadan doğrudan farklı kripto paraları alıp satmalarını sağlar. THORChain (RUNE) projesi hakkında bilinmesi gereken tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

  THORChain (RUNE) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Katman 1 çapraz zincirli merkezi olmayan borsa (DEX) olarak çalışan THORChain yerel kripto parası RUNE tokendir. RUNE token kullanım senaryoları birden fazladır. Buna göre kullanıcılar isterse RUNE stake edilebilir veya Node'ları doğrulayıcı olarak görev yaparken kullanılabilirler. Ayrıca anında çift takas sisteminde yerel olmayan kriptoların değişimi için de RUNE kullanılır. Son olarak RUNE token, aynı zamanda doğrulayıcı Düğümlerin ödüllendirilmesi için bir teşvik olarak kullanılır.

  THORChain (RUNE) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 RUNE fiyatı %thorchain+try% TL. Döviz cinsinden ise %thorchain+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, ThorChain Coin 24 saatte %thorchain+yuzde%.

  THORChain (RUNE) Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Kripto para dünyasındaki en önemli fikirlerden biri merkezi olmayan finans veya kısaca DeFi'dir. Bu, insanların merkezi bankalar ve kurumlarla uğraşmak zorunda kalmadan finansal hizmetlere erişebilmesi gerektiği fikridir. Merkeziyetsiz finansın daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşması, THORChain’in de büyüyeceği anlamına gelir. Dünya Bankası’nın son araştırmasına göre gelecekte geleneksel bankalar gibi merkeziyetsiz borsalar da ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşacaktır. Bu senaryoda THORChain (RUNE) fiyatının yükselmesi bekleniyor.

  THORChain (RUNE) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Merkezi olmayan finans (DeFi) alanından çıkan en önemli yeniliklerden biri otomatik piyasa yapıcı (AMM) modelidir. AMM'ler, kripto kullanıcılarının belirli bir oranda kripto para birimini likidite havuzu adı verilen bir havuza yatırmasına olanak tanır. Katılımcılar daha sonra bu havuzlanmış fonları işlemleri yürütmek için kullanırlar.

  THORChain (RUNE), hisse kanıtı (PoS) sisteminin yanı sıra AMM olarak sağlam bir altyapıya sahiptir. Bu özellikler nedeniyle herhangi bir endişe duymadan RUNE token yatırımı yapabilirsiniz. Ayrıca RUNE, Binance ve Gate.io gibi borsalarda listelendiği için güvenilir bir kripto para birimidir.

  THORChain (RUNE) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  THORChain diğer merkeziyetsiz borsalardan farklı olan özellikleriyle öne çıkıyor. THORChain altyapısı Cosmos SDK ve Tendermint protokolü üzerine kurulmuştur ve bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması kullanır. Ayrıca, kullanıcıların farklı blok zincirleri arasında token alışverişi yapmasına olanak tanıyan yerel merkezi olmayan borsayı (DEX) de içerir. THORChain DEX, otomatik piyasa yapıcıların (AMM'ler) dahil edilmesine yardımcı olur. Bu benzersiz özelliklere sahip olan THORChain, merkeziyetsiz finans alanında adından söz ettiriyor.

  THORChain (RUNE) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Eğer THORChain (RUNE) yatırımı yapmak istiyorsanız öncelikle bu kripto para projesinin artı ve eksi yönlerini göz önünde bulundurmanız önerilir. THORChain (RUNE) avantajları ve dezavantajları şu şekilde sıralanmaktadır:

  Avantajları:

  • Sarılmış (Wrapped) veya sabit (Stablecoin) varlıklar olmadan yerel zincirler arası takaslara izin verir.
  • Kullanıcılar tüm işlemlerde RUNE olmadan da ödeme yapabilir.
  • Donanım cüzdanlarda bile kontrol tamamen kullanıcılardadır.
  • Likidite sağlayıcılarının fonları, açık kaynak koduyla güvence altına alındığı için her zaman güvendedir.
  • THORChain zincirindeki Tasarruf Kasaları, herkesin DEX’e likidite sağlamasına ve RUNE'a maruz kalmadan takas ücretlerinden kazanç sağlamasına olanak tanır.
  • Çok sayıda borsa ve kullanıcılar, kripto takaslarını THORChain üzerinden gerçekleştiriyor.
  • Ölçeklenebilir, ekonomik açıdan güvenli bir zincirler arası iletişim ve yerleşim katmanı haline gelmek için ilk prensiplerden tasarlanmıştır.
  • RUNE token stake edilebilir olduğu için kullanıcılara pasif getiri sağlar.
  • Binance borsasında listelenen RUNE token geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından ulaşılabilir konumdadır.

  Dezavantajları:

  • 2019’dan beri kullanılan THORChain birçok kez zincir kesintileri yaşamıştır.
  • RUNE token tüm borsalar veya cüzdanlara uyumlu olmadığından kullanıcı deneyimi kısıtlıdır.
  • RUNE diğer kripto paralar gibi yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım tercihidir.

  THORChain (RUNE) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Uzmanlar, merkezi olmayan borsaların finans dünyasının geleceğinde daha fazla yer edineceğini söylüyor. Bu nedenle yatırımcılar gelecekte değer kazanma potansiyeli taşıyan THORChain’i radarına aldı. THORChain (RUNE) yatırımı yapmak istiyorsanız listeleyen borsalardan birinde hesabınızın olması yeterlidir. THORChain (RUNE), en güncel verilere göre şu merkezi ve merkezi olmayan borsalarda listelenmektedir:

  • Binance
  • Bybit
  • Kraken
  • Gate.io
  • MEXC
  • KuCoin
  • HTX
  • Bitget
  • Crypto.com Exchange
  • BingX
  • Binance TR
  • CoinEX

  THORChain (RUNE) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Önde gelen kripto para analistlerinin THORChain (RUNE) geleceği hakkındaki hedef fiyat tahminleri belli oldu. Uzmanlar, kısa ve uzun vadeli RUNE fiyat hedeflerini açıkladı. Güncel olarak uzmanların paylaştığı THORChain (RUNE) analizleri şu şekilde sıralanıyor:

  • Binance ekibi, güncel THORChain fiyat tahminlerini paylaştı. Analistler RUNE fiyatının 2024’te ortalama 6 dolardan işlem görmesini bekliyor. Bu tahmin, yüksek kazanç bekleyen yatırımcıların beklentilerini karşılamakta yeterli görülmedi.
  • CoinCodex raporuna göre THORChain grafiğinde RSI değeri 41,49 seviyesinde bulunuyor ve bu da RUNE piyasasının nötr konumda olduğunu gösteriyor. Analistler, 2024 yılında RUNE fiyat hedefini 11 dolar olarak açıkladı.
  • Gate.io borsasının analistleri, THORChain hedef fiyat raporunu açıkladı. Buna göre teknik analiz RUNE fiyatının 2024 içinde 5.29 dolar ortalama fiyatı ile 1.91 ve 7.20 dolar arasında değişmesinin beklendiğini göstermiştir.
  • CoinPedia platformunda yer alan analistler RUNE fiyatının, Bitcoin halving etkinliğinin ortasında maksimum 18,47 dolara çıkma potansiyelini taşıdığını vurguladı. Aksine, protokolün beklentilerini karşılayamaması durumunda tasfiye çağrısı yapılabilir ve bu da fiyatı 3,64 dolara düşürebilir. Uzmanlar, 11,05 dolar seviyesinin ortalama olduğunu belirtiyor.

  Sonuç

  THORChain merkeziyetsiz borsası, Bitcoin, Ethereum, BNB Chain, Avalanche, Cosmos Hub, Dogecoin, Bitcoin Cash ve Litecoin arasında yerel varlık takasını kolaylaştıran bir ağdır. Kullanıcıların blockchain ağları arasında varlık takası yapmasını sağlayan THORChain’in yerel kripto parası RUNE tokendir. Analistlerin THORChain (RUNE) geleceği hakkındaki raporlarına göre yükseliş trendinin devam etmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle