Kripto Para

Kısa vadeli yatırımcılar Bitcoin satıyor!

  Kripto para veri analiz şirketi Glassnode tarafından paylaşılan veriler, Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebebini açıkladı. Güvenilir verilere göre kısa vadeli BTC sahipleri ellerindeki varlıkları satmaya devam ediyor…

  Bitcoin fiyatında son dönemde yaşanan düşüş hareketlerinde Bitcoin yatırımcılarının hareketleri etkili oldu. Kripto para veri analiz firması Glassnode tarafından açıklanan verilere göre kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin ellerindeki BTC’leri satmaya devam ettiği görülüyor. Uzmanlar bu sebepten dolayı Bitcoin fiyatında 1000 dolarlık bir kayıp daha yaşandığına dikkat çekiyor. 

  Glassnode verileri, kripto para topluluğunun yanı sıra uzman ve popüler kripto para analistleri tarafından da yakından takip ediliyor. Söz konusu verilere göre Bitcoin kısa vadeli sahiplerinin son 2 hafta içinde ellerindeki BTC’leri zararına sattıkları gözlemlendi. Kripto para uzmanları zararına da olsa satışlardan vazgeçmeyen kısa vadeli yatırımcıların Bitcoin fiyatındaki düşüşe sebep olduğunu vurguluyor. 

  Yatırımcılar BTC Sattıkça Fiyat Düşüyor 

  Kripto para analistlerinin yakından takip ettiği Glassnode grafiğindeki STH-SOPR göstergesi birin altına düşmesiyle dikkat çekti. Söz konusu metrik, 155 günden daha erken harcanan bakiyelerin kaydını tutuyor. Bu yüzden kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının davranış kalıplarını analiz etmek için uzmanlar bu metriği göz önünde bulunduruyor. 

  Kripto para piyasasının en büyük işlem hacmine sahip varlığı Bitcoin, 58 bin dolardan gerilemeye başladığından beri düşüşe devam ediyor. En son 40 bin dolar barajını test eden ve geçmeyi başaramayan BTC fiyatındaki çalkantılı grafik yatırımcıları da endişelendiriyor. Kripto para uzmanları, Bitcoin fiyatındaki satışların fiyatı aşağıya çeken sebeplerden biri olduğunu vurguluyor. 

  Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi?

  Bitcoin fiyatındaki gerileme, yatırımcılar ve analistler arasında Bitcoin boğa piyasasının bitip ayı sezonunun başladığı yönünde tartışmaları da beraberinde getirdi. Uzmanlar BTC fiyatındaki boğa sezonunun devam ettiğini iddia etse de verileri inceleyen bazı analistler, birkaç aydır piyasada ayı sezonu sinyallerinin göründüğünü ifade ediyor. Bu gelişmeler ışığında Bitcoin fiyatı zaman zaman toparlanma belirtisi gösterse de inişli çıkışlı hareketlerine devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle