Kripto Para

ETH balinaları SHIB’den vazgeçti, rota bu altcoine döndü!

  Balina hareketleri ve blok zinciri takip platformu Whale Stats, en zengin Ethereum (ETH) balinalarına ilişkin çarpıcı veriler ortaya koydu. Uzun bir süredir popüler şaka coin’i olan Shiba Inu’yu (SHIB) ısrarla biriktiren ETH balinalarının, rota değiştirerek başka bir altcoine yönelmeye başladıkları tespit edildi.

  Balina hareketlerini takip eden ve Twitter üzerinden bu verilere ilişkin raporlar paylaşan blok zinciri izleme platformu Whale Stats verileri, uzun bir süredir dev Ethereum (ETH) balinalarının ısrarla popüler şaka coin’i olan Shiba Inu’yu (SHIB) biriktirdiğini ortaya koyuyordu. SHIB’in Eylül 2021 sonlarında elde ettiği yüksek oranlı kazançlar sonrası yoğunlaşan balina birikimlerinin, son dönemlerde rota değiştirmeye başladığı tespit edildi. Whale Stats verilerine göre Ethereum balinaları artık yoğun olarak başka bir altcoini tercih ediyor.

  Balinaların Odağında FTM Var

  Whale Stats tarafından sunulan verilere göre, 10 – 11 Mart tarihlerini kapsayan 24 saatlik süreçte Ethereum ağında yer alan en zengin balinalar, 18 milyondan fazla Fantom (FTM) satın aldı. Öte yandan verilere göre aynı balinaların SHIB birikimlerinde de azalmalar tespit edildi. Bu da büyük Ethereum balinalarının artık SHIB yerine Fantom’a yönelmeye başladıklarına işaret ediyor. Verilere göre FTM balinalarının aktif adres sayısında da %15 oranda bir artış yaşandı. Bu veri de balinaların FTM ilgisini gözler önüne seriyor.

  Balinalar Neden FTM’yi Tercih Ediyor?

  FTM son dönemlerde negatif fiyat hareketleri ile dikkat çekiyor olsa da işlem hacminde görülen 4 katlık artış, yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Gelen açıklamalarda uzmanlar, balinaların FTM’yi tercih etmesinin arkasında, Fantom’un temel değerlerinin yer alıyor olabileceğini ifade ediyor. Ayrıca merkezi olmayan uygulamaların toplam sayısı, TVL ve dolaşımdaki arz miktarının da balinaların yatırım tercihlerini etkilemiş olabileceği belirtiliyor.

  Fantom Projesinde Beklentiler Büyük

  Bilindiği gibi Fantom birçok alanda geliştiricileri sürekli olarak destekliyor. Ayrıca zincir üstünde yeni protokollerin geliştirilmesi için de Fantom’da hibeler sağlanıyor. Geçtiğimiz günlerde her ne kadar Andre Cronje bu projeden ayrılmış olsa da projede kalan ekibin, projeyi daha fazla geliştirebileceklerine dair beklentiler de korunuyor. Tüm bunların yanında FTM’nin son dönemlerdeki sert fiyat kayıplarının, kısa vadede bir alım fırsatı sunuyor olabileceği de gündeme geliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle