Kripto Para

Gözler Almanya’daki yasada! Onaylanırsa 425 milyar dolar geliyor

  Almanya’da parlamento tarafından kabul edildikten sonra son onay kurumu olan Federal Konsey’e gönderilen yasa tasarısı heyecan yarattı. Bu yasanın onaylanması halinde kripto para piyasasına 425 milyar dolarlık fon akabilir…

  Avrupa’nın en güçlü ekonomilerinden biri olan Almanya’da kripto para sektörünü yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Federal Konsey’de onaylanmak için beklemede olan yasa tasarısının kabul edilmesi durumunda kripto para piyasasına yüklü miktarda fon girişi olabilir. Kripto para topluluğu Almanya’dan gelecek güzel haberlere kilitlenmiş durumda. 

  Alman finans medyasında yer alan habere göre, “özel fonlar” olarak adlandırılan bu yasa tasarısı, Federal Konsey’de onaylanmayı bekliyor. Söz konusu yasa tasarısının, varlık yöneticileri ile kurumsal firmalara, fonların yüzde 20’lik kısmı için kripto paralara yatırım yapma imkanı tanıdığı belirtiliyor. 

  Kripto Para Piyasasına 425 Milyar Dolar Girebilir

  Yapılan araştırma ve hesaplamalarda, söz konusu “özel fonlar” ismindeki yasa tasarısının onaylanması durumunda ne kadar büyüklükte bir fon akışı gerçekleşebileceği ortaya çıktı. Almanya’da bu kategoriye giren kurumların hepsi, yönetimleri altındaki varlıkların yüzde 20’si oranında dijital varlık yatırımı yapmaları halinde yaklaşık 425 milyar dolar gibi bir miktara ulaşılıyor.

  Dolayısıyla kripto para sektörü için çok önemli olan bu yasa tasarısının meclisten geçip geçmeyeceği merakla bekleniyor. Ayrıca bu hamlenin daha büyük bir kripto para yatırımlarının da başlamasına yol açacağı tahmin ediliyor. Böylelikle Almanya’nın başlattığı bu yolda tüm Avrupa Birliği bölgesinden de benzer kanunlar çıkması gündeme gelebilecek. 

  Karar Diğer Avrupa Ülkelerini Etkileyebilir

  Almanya gibi bölgenin en güçlü ekonomisi olarak örnek gösterilen bir ülkenin bu tür bir yasayı onaylaması, diğer Avrupa ülkeleri için de örnek teşkil edebilecek. Geçen hafta ilk aşama olarak Almanya parlamentosunda kabul edilen yasa tasarısı, son onay kurumu olarak Federal Konsey’e gönderildi

  Kripto para uzmanları ve finans dünyasının merakla beklediği bu yasa tasarısının Federal Konsey’den geçmesi halinde tamamen kanun haline geleceği konuşuluyor. Bu durumda yasanın önümüzdeki yaz aylarında yürürlüğe girmesine ihtimal veriliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle