Binance Coin fiyatı yeni rekoruyla gündemde

  Kripto para piyasalarında altcoin yatırımcıların yakından takip ettiği Binance Coin (BNB) fiyatı yeni rekor kırdı. Son 1 haftada yüzde 70’in üzerinde değer kazanan BNB’yi, kripto para uzmanlarını inceledi…

  Kripto para sektörünün en büyük borsası olan Binance’in kendi kripto parası Binance Coin, 2017 yılında piyasaya sürüldü. İlk başta Ethereum ağını kullanan bu altcoin, 2019 yılının Nisan ayından itibaren Binance Chain ağına geçiş yaptı. BNB fiyatı geçtiğimiz ayın sonunda 40 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği Binance kripto para borsasının kripto para birimi Binance Coin fiyatında yükseliş öne çıktı. Aylar süren büyüme trendini son birkaç gündür paylaşılan haberler ile destekleyen Binance Coin, böylelikle fiyatını %70 yükseltmeyi başardı. 

  Binance Borsasından Gelen Haberler Etkiledi

  Kripto para yatırımcıları, son 1 haftada %70 değer kazanan Binance Coin (BNB) fiyatını merak etmeye başladı. Yükselişin arkasındaki sebepleri inceleyen kripto para uzmanları Binance borsasından gelen haberlere dikkat çekti. Bilindiği üzere bu hafta Blockchain Week adlı bir etkinlik düzenlendi. 

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, hafta ortasında bir yayına katılıp üç projeye ilişkin hakkında detayları paylaştı. Bu projeler; Binance Lite, Binance Pay ve Binance Card şeklinde sıralandı. Zhao’nun bu açıklamaları ve kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edildi. Binance Pay projesi sayesinde tüketici alışveriş ücretini kripto para ile öderken işletme sahibinin cüzdanına itibari para geçecek.

  Smart Chain Ağını Büyüttü

  Ethereum ağının önemli rakiplerinden biri haline gelen Binance Smart Chain, kullanıcı kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2020 yılında tanıtılan BSC, güncel verilere göre günde 800 binden fazla işleme ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Binance Smart Chain, Binance Coin ile para transferi ve staking yapma amacıyla kripto para sektöründe ilgi görüyor. 

  Tüm bunlarla birlikte kripto para uzmanları Binance Coin (BNB) fiyatının yükselişinde Ethereum (ETH) etkisine de dikkat çekti. Ether fiyatının yeni rekor kırmasının ardından BNB fiyatı da yeni rekora imza attı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle