Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Aralık 2022

  Kripto para piyasasında toparlanma sinyalleri beklenirken piyasayı etkileyen önemli haberler gündeme geliyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı kritik direnç bölgesinde gezerken popüler altcoinlerdeki belirsizlik sürüyor.

  10 Aralık 2022 Cumartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Haberleri

  Kritik bir makro veri haftası öncesinde Bitcoin’deki boğa desteği dikkat çekti. Deneyimli analist Michael van de Poppe, BTC ve kripto paraların toparlanma sürecine geçeceğine inandığını söyledi.

  Geçmiş dönemdeki BTC performansını mercek altına alan Korbit araştırmacıları, 2019 yılındaki kazanç fırsatlarına dikkat çekti: ““-Yatırımcıların geneli 2018’deki çöküşün önündeki yılda da durumun değişmediğini düşünüyor. Ancak Bitcoin, 2019 yılında yüzde 92 getiri sağladı.”

  Dev kripto para borsası Coinbase CEO'su Brian Armstrong, gündemden düşmeyen kripto para düzenlemeleri hakkında değerlendirme yaptı. Armstrong, olası bir regülasyonda BUSD, USDT ve USDC stablecoinleri arasındaki rekabette USDC’nin ön plana çıkacağını iddia etti.

  Kripto para gazetecisi Colin Wu, on-chain verilerine göre en büyük Chiliz (CHZ) balinasının Binance ve OKX kripto para borsalarına yüklü miktarda transfer yaptığını duyurdu. Dev balinanın bu altcoinleri satacağı endişesiyle CHZ fiyatında kısa sürede yüzde 10’dan fazla kayıp yaşandı. 

  Hashrate Index analisti Jaran Mellerud, madencilerin kWh başına 0.25 dolardan daha az kazandıklarında Bitcoin fiyatında satış baskısı oluştuğunu hatırlattı. Güncel verilere bakıldığında madenci gelirinin kWh başına 0.12 dolar olması usta analiste göre ayı piyasasının devam edeceğinin en büyük göstergesi oldu.

  Analiz şirketi Nansen, popüler DeFi projesi Fantom (FTM) ağını mercek altına aldı “Fantom’daki günlük işlem sayısı 2022’nin 3. çeyreği boyunca dalgalı bir seyir izledi ve 600 bin ile 1.2 milyon işlem arasında değişerek bir önceki çeyreğe kıyasla biraz daha yüksek seyretti.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yatay yönlü hareketine devam ederken 17.186 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin ETH ise 1.274 dolardan fiyatlanırken önde gelen altcoinlerde volatilite iyice azalmış görünüyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi listesindeki BNB, XRP, DOGE, ADA ve MATIC fiyatlarındaki yatay hareketler dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle