Kriptopara

Uzmanlara Göre Uzun Vadede Kazandıracak 15 Coin 2022-2030

  2021 yılının Kasım - Aralık ayına kadar kripto paralar için oldukça önemli bir yıl oldu. Lider Bitcoin ile beraber birçok altcoin tarihi zirveleri gördü. 2022 yılının ilk aylarından itibaren görülen düşüş ise birçok kişi tarafından alım fırsatı olarak değerlendiriliyor.

  Uzun Vadede Kazandıracak Kripto Paralar

  Uzun vadede kazan hedefi olan yatırımcılar için, usta analistlerin uzun vadede en yüksek potansiyel getiriyi sağlayacak 15 coini sizler için derledik!

  Ethereum (ETH)

  Bitcoin’den sonra piyasa değeri en yüksek kripto para birimi olan Ethereum, kendi kripto para birimi olan Ether’e sahiptir. Merkezi olmayan bir açık kaynak blok zinciri olarak görev yapmaktadır. Lider kripto para birimi BTC gibi 2022’ye kötü başlayan Ethereum, uzun dönemli projeksiyonda güçlü bir pozisyona sahiptir. Projenin ana hedefi ise merkezi olmayan uygulamalar için küresel bir platform haline dönüşmektir. Bu hedef gelecekte değerini ciddi manada artırması beklenmektedir. 

  ETH Geleceği ve Detaylı Fiyat Tahminleri

  Litecoin (LTC)

  LTC simgesi ile piyasalarda yerini alan Litecoin, blockchain teknolojisinin benzersiz özelliklerini kullanan hızlı, güvenli ve düşük maliyetli ödemeler için tasarlanmış bir kripto para birimidir. En güçlü kripto para birimi olarak gösterilen Bitcoin protokolüne dayalı olarak geliştirilmiştir. Binance, FTX gibi borsalarda yer alması sayesinde her geçen büyümesi de devam etmektedir. Gelecekte umut vaat eden projeler arasında değerlendirilir. 

  LTC Geleceği ve Detaylı Fiyat Tahminleri

  Binance Coin (BNB)

  Temmuz 2017 itibariyle piyasaya sürülen Binance, günlük işlem hacmine bakılarak dünyanın en büyük kripto borsası olmayı başarmıştır. Binance kullanıcıları için benzersiz bir işlevsellik sunan platform, BNB ile birçok işleme olanak tanır. Öte yandan sayısız projenin de vazgeçilmez bir parçasıdır. BNB kısa sürede piyasa değeri ile iyi bir sıralama yakalamıştır. Gelecekte gücünü artırması beklenmektedir. 

  Dogecoin (DOGE)

  2022 yılında ralli yaparak yatırımcısını şaşırtması beklenen Dogecoin, temelde bir internet memesine dayanır. Elon Musk gibi güçlü destekçileri olan DOGE, logosunda bir Shiba Inu’ya sahiptir. Açık kaynaklı dijital para birimi olan DOGE, Aralık 2013’de Litecoin’den çatallanmasının ardından, Musk’ın da desteği ile ciddi bir değer kazanmıştı. 

  Dogecoin Geleceği ve Detaylı Fiyat Tahminleri

  Shiba Inu (SHIB) Coin 

  Popüler bir diğer meme coin olan Shiba Inu (SHIB), adını meşhur bir köpek ırkından almaktadır. Dogecoin’in en büyük rakibi olan SHIB, ‘’Dogecoin Killer’’ olarak piyasada yer almaktadır. Eylül 2021’de Coinbase’de yer almasının ardından yüzde 40 değer kazanan SHIBA, uzun süredir piyasalarda uzmanların ralli beklentisi ile iyi bir pozisyon almıştır.  

  SHIBA Geleceği ve Detaylı Fiyat Tahminleri

  Polkadot (DOT) Coin 

  Sadece tokenlerin değil, herhangi bir veri veya varlık türünün de zincirler arası aktarımını kolaylaştıran Polkadot, blok zincirlerin birbiri ile beraber çalışmasını izin vermektedir. Web 3 olarak bilinen merkezi olmayan bir blok zinciri interneti için temel sağlamak için tasarlanmıştır. Sağladığı kolaylık ve sunduğu çözüm önerisi gelecekte DOT’a ihtiyacı artıracaktır. Bu unsur 2030 gibi çok uzun vadelerle beklentileri iyileştirmektedir. 

  ADA Coin Geleceği ve Detaylı Fiyat Tahminleri

  Curve DAO (CRV) Token 

  Curve temelde likiditeyi yönetmek için otomatik piyasa yapıcı (AMM) kullanan sabit paralar için merkezi olmayan bir değişim sistemidir. Ocak 2020’de piyasada yerini alan Curve DAO, DeFi yani merkezi olmayan finans ile neredeyse aynı anlamı taşır. DeFi’nin geleceğin finans dünyasını tanımladığını düşünen uzmanlar CRV’den son derece umutludur. 

  Cosmos (ATOM) Coin 

  Blok zincir endüstrisinin karşılaştığı birçok sorunu çözen bir proje olarak tanımlanan Cosmos, güçlü bir ekosistem sunarak piyasalarda önemli bir yer edinmiştir. Bitcoin tarafından kullanılanlardan farklı olarak yavaş, çevreye zararlı, pahalı ve ölçeklenemez çalışma protokollerine karşı bir çözüm yoludur. ATOM’un bu ekosistem içinde gücü ise geçmişte olduğu gibi gelecekte de oldukça başarılı bir görünüm çizmektedir. 

  ATOM Geleceği ve Detaylı Fiyat Tahminleri

  Chainlink (LINK) Coin 

  2017 yılında kurulan Chainlink temelde bir blok zincir soyutlama katmanıdır. Merkezi olmayan bir oracle ağı sayesinde, blok zincirlerin dışarıdan veri beslemeleri, olaylar ve ödeme yöntemleri ile güvenli bir şekilde işlem yapılmasına olanak sağlar. Karmaşık akıllı sözleşmelerin yaygın dijital sözleşme biçimi haline gelmesi için gerekli görülen zincir dışı bilgileri sağlamayı hedefler. Gelecekte de öneminin korunmasında en önemli unsur ise zincir dışı verilerin akıllı sözleşmeler ile entegrasyonuna izin veren ilk ağ olmasıdır. 

  Cardano (ADA) Coin 

  2017 yılında kurulan Cardano, hisse kanıtı blok zincir platformu olarak öne çıkmayı başaran bir projedir. Bitcoin’in iş kanıtı algoritmasından daha az enerji tüketen hisse kanıtı konsensüsü mekanizmasını başarıyla kullanan en büyük blok zincir olması ise Cardano’un benzersiz bir özelliğidir. ADA ise piyasalarda güçlü işlem hacmi ve piyasa değeri ile gelecekte de kazandırması beklenen bir coindir. 

  ETH Geleceği ve Detaylı Fiyat Tahminleri

  Ripple (XRP) Coin 

  Analistlerin tartışmalı yorumlarla gündeme aldıkları Ripple, basit bir tanımlama ile kripto para birimi ödeme sistemidir. Kripto para birimi ödeme sistemi olan Ripple platformunun da yerel kripto para birimi XRP’dir. Dava süreci ve diğer etkiler fiyatını olumsuz etkilese de genel kanı bu kripto para biriminin gelecekte daha güçlü bir pozisyon yakalaması yönünde olacaktır. Banka gizliliği yasalarına uymadığına ilişkin yasal sorun yaşayan XRP, dava sürecinin olumlu sonuçlanması halinde asıl potansiyelini göstermesi beklenmektedir. 

  XRP Geleceği ve Detaylı Fiyat Tahminleri

  Avalanche (AVAX) Coin

  Birinci katman blok zincir olan Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar ve özel blok zincir ağları için bir platform projesidir. Akıllı sözleşmeler için popüler bir blok zincir olan Ethereum’a karşı güçlü bir harekete geçmiştir. Ethereum rekabetinde konumu her geçen gün iyileşmektedir. Ölçeklenebilirlik sorununa karşı asla ödün vermeyen Avalanche, ekosistemi ve AVAX ile listelendiği güçlü borsalarda gücünü uzun vadede daha da artırması beklenmektedir. 

  AVAX Geleceği ve Detaylı Fiyat Tahminleri

  Solana (SOL) Coin

  2030 gibi daha uzun vadelerde Solana önemli bir yere sahip olması beklenmektedir. DeFi çözümleri sunana bir blok zincir teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan proje, son derece işlevsel bir açık kaynaktır. Mart 2020’de İsviçre Cenevre merkezli Solana Vakfı tarafından resmi olarak başlayan proje, DApp oluşturmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Merkezi olmayan finansın gelecekte daha sık duyulacak olması SOL için oldukça pozitif etki yaratmaktadır. 

  Terra (LUNA) Coin 

  Fiyat istikrarlı küresel ödeme sistemlerine destek sağlayan fiyat sabitli sabit para kullanan bir blok zincir protokolü olan Terra, Nisan 2019 yılında hizmete girmiştir. Fiyat para birimlerinin geniş çapta benimsenmesi için BTC sansür direnci ile fiyat istikrarını birleştirerek daha hızlı ve uygun fiyatlı ödeme imkanı sunar. Terra’nın yerel tokeni olan LUNA ise protokolün stablecoinlerinin fiyatını dengelemek için kullanılıyor. Gelecekte LUNA’ya artması beklenen ihtiyaç fiyatını olumlu etkilemektedir. 

  Immutable (IMX) Coin

  IMX projesi, 2021 yılında Coinlist ve Huobi üzerinden yaptığı ICO satışları ile adını duyurmuş bir projedir. ETH için geliştirilen Layer2 yani ikinci katman olarak çalışan NFT’lere özel dizayn edilmiş bir akıllı kontrat sistemidir. Özellikle son dönemde gelişen NFT ile oyun sektörünün dikkatini çekmeyi başarmıştır. ETH ağıda ucuz ve hızlı NFT transferleri sağlayan IMX geleceği de oldukça parlak görünüyor. 

  IMX Coin Geleceği ve Detaylı Fiyat Tahminleri

  Sonuç Olarak

  Yazımızda, uzmanlara göre uzun vadede kazandıracak coinlere yer verdik. 2022 yılında hemen hemen tüm kripto paralar artan belirsizlik nedeniyle riskli bir yapıdadır. Çoğu tarihi zirve sonrasında 2022’nin ilk aylarında düşüş yaşamıştır. Ancak gelecekte özellikle güçlü proje hedefleri olan dijital varlıkların ciddi bir kâr getireceği uzmanların ortak görüşüdür. 2022 – 2030 yılları bu kriptoların dönemi olabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle